Infostart.hu
eur:
385
usd:
328.34
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Pexels.com

A Magyar Hírlap szerint jelentős lazításokra készül a kormány

Úgy tudják, a kultúra és a vendéglátás területén jöhetnek a régi élet felé visszavezető változtatások.

Miközben az ország még csak a 3,5 millió beoltotthoz kötött lazításokra készül (ilyen például a teraszok megnyitása), a Magyar Hírlap már arról ír, hogy 4 millió beoltottnál, vagyis akár már a jövő héten milyen nagy nyitás jöhet Magyarországon; a nagy haszonélvezők a kultúra és a vendéglátás területén keresendők.

A lap úgy tudja, 4 milliós oltottszámnál

  • nyitnak a szállodák, a fürdők, a mozik, a színházak és más kulturális rendezvények, védettségi igazolvány birtokában bárki látogathatja ezeket 18 éves kor fölött
  • a kinyitott helyeken 18 éves kor alatt is meg lehet jelenni, igazolvány nélkül, de igazolványos szülővel
  • a vendéglátóhelyek látogatásához nem kellene védettségi igazolvány.

Orbán Viktor április elején beszélt arról, hogy a nemzeti konzultáció világosan kijelölte, milyen lépéseknek kell egymás után következniük: az iskolák kinyitását követhetik az éttermek, majd a szállodák, utána a jeggyel látogatható kulturális és sportrendezvények, mozik, konditermek jöhetnek. Többször is elhangzott a kormányzati kommunikációban, hogy a következő nyitási fokozathoz szükséges mérföldkő a négymilliós oltotti létszám elérése.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×