eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Védőmaszkot viselő utasok szállnak le a metróról a Széll Kálmán téri állomáson 2020. április 27-én. Ettől a naptól csak sállal, kendővel vagy maszkkal eltakart arccal szabad felszállni a fővárosi tömegközlekedés járataira, s így lehet csak boltba menni és taxival utazni a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében. Az intézkedés nem vonatkozik a 6 éven aluli utasokra. A rendelkezés betartásának elősegítése érdekében a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a Főpolgármesteri Hivatal több csomópontban mosható és vasalható textilmaszkot oszt az utazóknak.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Szerdától oltják a metróforgalom-irányítás dolgozóit

Olyan sok a beteg a BKV-nál a forgalomirányításában, hogyha még két ember kieseik lehet, hogy korlátozni kell a metróközlekedést a főváros vezetése szerint. A kormányzat, miután ez kiderült, biztosította a fővárost, hogy rendelkezésre bocsátja az oltóanyagot, hogy az ebből a szempontból kritikus területeken dolgozókat minél előbb be tudják oltani, közölte az InfoRádióban a városüzemeltetésért felelős főpolgármester helyettes.

Tüttő Kata elmondása szerint többek között a metróirányítás is egy olyan terület, ahol nincs mód az átcsoportosításra, illetve a pótlásra. Nélkülük azonban nem járhatnak a metrók sem. Tájékoztatása szerint a BKV mintegy tíz nappal korábban jelezte, hogy olyan mértékű ezen a területen a megbetegedés, hogy akár szolgáltatás teljes leállítására lehet szükség hamarosan.

A városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes úgy véli, az igazi gondot az jelenti, hogy bár a főváros minden kritikus infrastruktúra esetében leadta, hogy kiket kellene beoltani, például a BKV a kormány oltási tervében nem minősül annak.

Azt követően, hogy az ügy nagyobb nyilvánosságot nyert, a kormányzat jelezte, a szerdai naptól megindulhat a forgalomirányítók – tehát háromszor negyvenhat ember – beoltása,

tette hozzá Tüttő Kata.

A politikus arra is emlékeztetett, Budapest korábban azt ajánlotta a kormányzatnak, hogy amennyiben biztosítják az oltóanyagot, akkor a főváros gondoskodik a beadásról valamennyi közszolgáltatásban dolgozó számára, ezzel is könnyítve az egészségügy terhein. Meglátása szerint a járványügyi előírások betartása ellenére drámaian romlanak a számok, így nem lenne szabad késlekedni a kritikus közszolgáltatásokat biztosító munkavállalók beoltásláva.

Visszatérve a metróirányításhoz, Tüttő Kata azt is közölte, a BKV jelzése szerint, ha további két ember megbetegszik, akkor már korlátozni kell a szolgáltatás, tehát nagyon is véges a humánerőforrás.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×