Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Vérvételre előkészített csövek a koronavírussal érintett új betegek fogadására kialakított egyik osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. március 16-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Öt újabb beteg, nagyot esett az aktív fertőzöttek száma - friss magyar adatok

Az elmúlt egy napban senki nem hunyt el az új típusú koronavírus-fertőzéssel összefüggésben. Három fertőzöttet találtak Budapesten.

Öt újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (Covid-19), ezzel 4234 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma – derül ki a központi tájékoztató oldal vasárnap reggeli adataiból.

Nem volt újabb halálos áldozat az elmúlt 24 órában, az elhunytak száma változatlanul 595 fő,

A gyógyultak száma 62-vel emelkedett, már 3036-an gyűrték le a kórt, és 603 aktív fertőzöttet tartanak nyilván, ami 57-tel kevesebb az előző napinál.

Az aktív fertőzöttek 38%-a (232 fő), az elhunytak 60%-a (360), a gyógyultak 46%-a (1400 fő) budapesti.

Eggyel kevesebb, 128 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 5-en vannak lélegeztetőgépen, ugyanannyian, mint szombaton.

Ismét nőtt a budapesti fertőzések száma,

az előző naphoz képest három új Covid-19 beteget regisztráltak. Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megyében egy-egy újabb eset van.

Forrás: koronavirus.gov.hu
Forrás: koronavirus.gov.hu

Hatósági házi karanténban 87-tel kevesebb, 2322 ember van. A mintavételek száma 294 425 (+1205).

A központi oldalon szereplő értékelés szerint a magyarországi járványügyi adatok továbbra is kedvezőek. A sikeres védekezésnek köszönhetően eddig el tudtuk kerülni a tömeges megbetegedéseket és a több ezres haláleseteket. A járvány azonban nem ért véget, a környező országokban a megbetegedések számának növekedése tapasztalható, ezért fennáll a behurcolás veszélye.

A kormány, az Operatív Törzs, és a járványügyi hatóság folyamatosan értékeli a járványügyi helyzetet. A legfrissebb döntéseket vasárnap 11 órakor Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter ismerteti – a bejelentést élőben közvetítjük az InfoRádióban és az Infostarton.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×