Infostart.hu
eur:
360.97
usd:
310.65
bux:
131696.18
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik
Nyitókép: Pixabay.com

Nem sérül a Budapest-Belgrád vasúti projekt, csak pénz kell hozzá

A Gazdaságvédelmi Alapból 82,1 milliárd forintot irányított át rá a kormány.

82,1 milliárdot csoportosított át a kormány a Budapest-Belgrád vasútvonalra - derül ki a Magyar Közlönyből. Ismert, Orbán Viktor miniszterelnök pénteken szerbiai kollégájához utazott megbeszéléseket folytatni a kétoldalú kapcsolatokról.

A pénzt a Gazdaságvédelmi Alapból csoportosították át a jelentős részben kínai hitelből folyó vasútépítésre.

Az összeg jelentős része "a magyarországi szakasz működési és felhalmozási célú kiadásait fedezi".

A vonal hitelszerződését április végén írták alá, a beruházás akkor 700 milliárd forint körüli összegnél járt, 85 százalékát fedezi a Kínától felvett hitel, 15 százaléka az önerő.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Magyar Péter miniszterelnök bejelentette: Orbán Viktor nem kapja meg a jelenlegi szabályok szerint neki járó 38,8 millió forintos végkielégítést. Eközben Magyar Péter felmentette a helyettes államtitkári pozíciójából Havasi Bertalant, aki közölte, hogy nem mond le a végkielégítéséről, és bíróságon is kész érvényesíteni a jogait. Havasi azt állítja, esetében nem több tízmilliós összegről, hanem hathavi fizetésről van szó, amelyet az utolsó fillérig követelni fog. Magyar Péter közben luxusberuházásokra hivatkozva követeli a Kúria elnökének távozását - Varga Zs. András korábban visszautasította a vádakat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×