eur:
416.02
usd:
399.54
bux:
0
2025. január 7. kedd Attila, Ramóna
Monostori László, az Árpád-házi Szent Margit-templom plébániai kormányzója fóliát helyez a gyóntatófülke gyóntatórácsára az Árpád-házi Szent Margit-templomban a XIII. kerületi Lehel téren 2020. március 6-án. Elrendelte a szenteltvíztartók kiürítését a templomokban a Magyar Katolikus Püspök Konferencia (MKPK), és egyéb, a koronavírus-fertőzés megelőzésére szolgáló intézkedést is hoztak. Az MKPK kéri a szentmiséken a kézfogás és a nyelvre áldoztatás elhagyását és a kézbe áldoztatás általánossá tételét.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Döntöttek a katolikusok: Budapesten továbbra sem lesz nyilvános mise

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztázó állásfoglalást tett közzé a járványügyi lazítással kapcsolatban, vidékre és a fővárosra is.

Csütörtökön még csak egy kurta mondattal jelezte a Magyar Katolikus Egyház, hogy mindenképpen reagálnak a kialakult helyzetre, illetve arra, hogy a templomban mikor és hogyan térhet vissza a lazítás, különös tekintettel arra, hogy Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a kormányinfón azt mondta, újra lehet misére menni a jövő héttől.

Most kiderült, így van-e, ugyanis a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia terjedelmes közleményt adott ki a témában.

Pontokba szedve a lényeg:

  • a templomok - ahogy eddig - továbbra is nyitva állnak
  • a nyilvános liturgiák végzéséről, illetve a szentségek kiszolgáltatásának módjáról az egyes megyéspüspököké a döntés joga és felelőssége, Budapesten és környékén viszont biztosan marad a szigor
  • mindenben követni kell a járványügyi előírásokat (beleértve minden szentségkiszolgáltatást és egyházi intézményi működést)
  • a szentmisén való részvétel kötelezősége továbbra sem érvényes, helyette a személyes imaéletet kell erősíteni, online közvetítésekbe bekapcsolódni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

"A fő kérdés az, hogy demokratikus országok lesznek-e a meghatározói a jövő világrendjének, vagy az autoriter rendszerek. Nagyon sokan azt gondolják, hogy az autoriter rendszerek lesznek, mert azt látjuk, hogy az autoriter rendszerek jobban megértik egymást" – vélte Tálas Péter, a Nemzet Kiszolgálati Egyetem John Lukács Intézet egyetemi docense az InfoRádió Aréna című műsorában egy új tanulmánykötet kapcsán. Beszélt a világrendváltozás okozta kilátásokról és arról is, hogy az ukrajnai háború tétje, hogy a világban az érdekszféra politika vagy a befolyási övezet politika lesz-e az uralkodó.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.07. kedd, 18:00
Aczél Petra
kommunikációs szakértő, a MOME rektorhelyettes
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×