eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet felnőtt intenzív osztálya 2019. szeptember 26-án. A magyar kórházak fejlesztése központi és döntő kérdés, ennek jegyében 4,5 milliárd forint keretösszegben szereztek be 722 altató- és lélegeztetőgépet. A készülékekből 18 jutott az Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetbe 130 millió forint értékben - jelentette be az emberi erőforrások minisztere a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A kamara egyetért, vészhelyzetben helyt kell állnia a magyar orvostársadalomnak

A Magyar Közlöny ír arról, hogy csütörtöktől a honvédek, a rendvédelmi dolgozók, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról alkalmazottjai és a kormánytisztviselők mellett az egészségügyi dolgozók sem hagyhatják el az országot, ha csak erre az ágazatért felelős miniszter engedélyt nem ad.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet a mostani helyzetben valamennyi orvosra vonatkozik, aminek az elvi alapja az, hogy a kihirdetett válsághelyzetben, szükség esetén a kollégák bármely, a szakmájuktól eltérő osztályra, vagy akár egy újonnan létrehozott elkülönítő részlegre is átirányíthatók, vagyis, hogy a kormány indokolt esetben „szabad munkaerő-gazdálkodást végezhessen” a hagyományos szakmai szabályokon átnyúlva – magyarázta az InfoRádiónak a Magyar Orvosi Kamara elnöke.

Kincses Gyula szerint

a rendelet persze több szempontból is betarthatatlan, illetve ellenőrizhetetlen,

ezért inkább a gyakorlatban azt jelentheti, hogy ha valakit át akarnak vezényelni, de nem elérhető, külföldön tartózkodik, akkor az az egészségügyi dolgozó szabálysértést követ el. Technikailag hasonlóan problémásnak látja egyébként, hogy az orvosok külföldi utazását a miniszternek kell engedélyeznie, hiszen az eljárás ideje alatt okafogyottá válhat az út.

A MOK elnöke egyetértett, hogy inkább

egyfajta orvosetikai kérdés, hogy vészhelyzetben helyt kell állnia a magyar orvostársadalomnak.

Hiszen a hippokratészi eskü is arról szól, hogy az egészségügyi dolgozók, akár életük szükséges kockáztatásával teszik a dolgukat.

Ezért vette rossz néven a Magyar Orvosi Kamara az Emberi Erőforrások Minisztériumának kommunikációját – fogalmazott Kincses Gyula –, ami szerintük mindenféle valótlanságot állított, hogy az orvosok sztrájkolni akarnak és zsarolják a kormányzatot, pedig „erről szó nincs”. Az elnök szerint ők is azt mondják jelen helyzetben, hogy az egészségügyi dolgozok az esküjükhöz híven teszik a dolgukat, az pedig egy másik kérdés, hogy

a kormány is tegye a dolgát,

és azt a védelmet, ami szóba jön a kockázatok minimalizálása kapcsán, azt biztosítja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×