eur:
399.15
usd:
369.83
bux:
91632.37
2025. március 25. kedd Irén, Írisz
Nyitókép: Pixabay.com

Égszakadás, földindulás: tényleg jön a nagy eső

A szél sem lesz gyenge, akármilyen szép képét is mutatta az időjárás szerda reggel.

A Dunántúl felől szerda reggel megkezdődött a tavaszi "visszarendeződés", a különböző meteorológiai előrejelző portálok térképein már látszik: nyugat és délkelet felől is kiadós mennyiségű csapadék és markáns lehűlés jön.

Mint a met.hu oldalon olvasható, délutántól délkelet felől is erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, egyre többfelé valószínű zápor, zivatar, illetve eső. A szél is felerősödik.

A csúcshőmérséklet szerdán még 16-22 fok lesz, de a nyugati határon már a 16 fokot sem éri el a hőmérő higanyszála.

Éjszakától tartóssá válik az erős felhősödés, csütörtökön pedig országos eső lesz, nem is kevés.

A legmagasabb nappali hőmérséklet a Nyugat-Dunántúlon többnyire 6 és 10, a középső országrészben 11 és 15, keleten 16 és 19 fok között alakul.

Hétvégi szabadtéri programot csak a legbátrabbak tervezzenek, ezen a héten az eső lesz az úr, amit csak egy kiadós szélvihar űzhet el majd vasárnapra.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.26. szerda, 18:00
Balasa Levente
a Siemens Zrt – Smart Infrastructure szakmai igazgatója
Hatalmas előrelépés történt, közelebb került a békemegállapodás - Háborús híreink kedden

Hatalmas előrelépés történt, közelebb került a békemegállapodás - Háborús híreink kedden

Szaúd-Arábiában maratoni, 12 órás tárgyalást folytatott Oroszország és az Egyesült Államok hétfőn. Trump szerint közel a megegyezés, Kijev ebben nem bízik. Ugyanakkor biztató fejlemény, hogy az Egyesült Államok közvetítésével részleges tűzszüneti megállapodás született Oroszország és Ukrajna között a Fekete-tengeren, valamint előrelépés történt a hadifoglyok cseréje és az energetikai infrastruktúra védelme terén is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×