eur:
404.38
usd:
354.69
bux:
92985.05
2025. április 28. hétfő Valéria
Nyitókép: Pixabay.com

Minimálbér 2019: nagy bejelentés közeleg

A lapinformációk szerinti 150 ezer forint körüli összeg a munkavállalók szájízét tükrözhetik, a munkaadók szerint viszont a termelés egyáltalán nem fedez ilyen mértékű növekményt.

Várhatóan szerdán véglegesítik a minimálbér és a garantált bérminimum összegét a munkaadói és munkavállalói képviseletek, ha viszont nem lesz megállapodás, a kormány fog dönteni. A Magyar Idők cikke szerint jövőre 138 helyett 150 ezer forint lehet a minimálbér, a bérminimum pedig egyezség híján 185 500 forintról 202 ezer forint fölé emelkedhet.

A javaslat közelít a szakszervezeti oldal álláspontjához - mondta az InfoRádiónak a Liga Szakszervezetek elnöke, Mészáros Melinda.

"Ha a 2019-es évről beszélünk alapvetően, akkor erre vonatkozóan

a munkavállalói oldal egységes álláspontját tükrözik azok a számok, amik a sajtóban nyilvánosságra kerültek,

itt a partnereknek kell kialakítaniuk a közös álláspontjukat" - fogalmazott.

A munkaadói oldal szerint túlterhelné a magyar kis- és középvállalkozóit kört egy újabb, jelentősebb minimálbér- és garantáltbérminimum-emelés - mondta az InfoRádiónak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára, Perlusz László.

"Továbbra is tartjuk az 5+2 százalékot. A 2 százalék arra vonatkozik, hogy amikortól változni tud a szociális hozzájárulási adó, akkor léphet érvénybe. Mi nem tudunk ilyen kormányszándékról" - húzta alá Perlusz László. Felhívta a figyelmet arra is, hogy 2017-ben és 2018-ban is elszakadt a minimálbér-emelés a termelékenység növekedésétől.

"Két év alatt a garantált bérminimum 40 százalékot emelkedett, a minimálbér 24-et, ehhez képest a gazdaság 8-9 százalékot, a termelékenység pedig 2-3 százalékot nőtt évente.

Az emeléseket a vállalkozások így is megoldották a saját tartalékaikból, volt, aki beruházást halasztott el, volt, aki egyéb juttatásból vett vissza. De a vállalkozói tartalékok most elfogytak, ezért mondjuk mi azt, hogy ne terheljük túl főleg a hazai mikro- és kisvállalkozókat, ami ötszázezres nagyságrendű kört érint" - nyomatékosította Perlusz László.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csányi Péter az OTP jövőjéről: nem a csúcson vagyunk, hanem még hegymenetben
aréna

Csányi Péter az OTP jövőjéről: nem a csúcson vagyunk, hanem még hegymenetben

Én, mint teljes állású vezérigazgató, tudok majd úgy foglalkozni ügyekkel, ahogy az elnök eddig nem tudott – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz, míg az elnök édesapja, Csányi Sándor marad. Az új bankvezető beszélt a vezetőváltás kihívásairól, a nemzetközi terjeszkedésről, a bankszektort érintő szabályozásokról és a digitális versenyhelyzetről is.

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Csányi Péter: akár 35-40 ezer forint is lehet az OTP árfolyama

Csányi Péter: akár 35-40 ezer forint is lehet az OTP árfolyama

33 év után különválasztják az OTP-nél az elnöki és a vezérigazgatói pozíciót, Csányi Sándor a bankcsoport elnöke marad, a vezérigazgatói pozíciót viszont fia, Csányi Péter tölti be május 1-től. Az új vezérigazgatóval beszélgettünk arról, hogy hogyan befolyásolta karrierjét a Csányi név, mennyire nehéz örökség egy csúcsra járatott bankcsoport, hogyan fog majd együttműködni vezérigazgatóként elnök édesapjával, mit kel még megtanulnia az OTP-nél, jönnek-e megszorítások a bankcsoportnál, és hogy milyen OTP-t lát maga előtt 5-10 éves időtávon. Az interjúból az is kiderül, hogy mi Csányi Péter kedvenc étele, itala, és hogy miért érhet a mostaninál jóval többet az OTP részvénye.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×