vosz
Árstop – Kitalálták, hogyan menthetnék meg a benzinkutakat
A vállalkozók javaslatokat tettek az innovációs tárca asztalára.
Alig van utánpótlás számos szakmában, komoly zavaroktól tartanak a szakszervezetek
Sorolták azokat a területeket, ahol súlyos a munkaerőhiány. A helyzeten félelmeik szerint a minimálbér és a garantált bérminimum emelése sem fog érdemben változtatni, másra is szükség volna.
Mindkét oldal egyetért, a magyar gazdaság elbírná a 200 ezres minimálbért
Adócsökkentésekkel a munkáltatók által is támogatható az a javaslat, hogy bruttó 200 ezer forintra emelkedjen a minimálbér Magyarországon – mondta az InfoRádiónak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára. A LIGA Szakszervezetek elnöke szerint a garantált bérminimum, esetében még nagyobb emelésre van szükség, mert csak így állítható meg a leszakadás a társadalomban.
VOSZ: két év múlva ott leszünk a kétszázezres minimálbér közelében, sőt
Ha tovább csökkennek a munkaadók terhei és a gazdaság visszatér a dinamikus növekedési pályára, akkor két év múlva elérhető a 200 ezer forintos minimálbér szintje – mondta az InfoRádiónak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára.
VOSZ: jövőre elszabadulhatnak a fizetések
A béremelkedés várhatóan nem lesz egységes, és óriási különbségek lehetnek az ágazatok között.
Valamiért elakadt a home office-törvény
Csúszásban van az Országgyűlés az otthoni munkavégzést szabályozó törvényjavaslat elfogadásával, holott a részletekről alapvetően már megállapodtak a kormány, a munkaadók és a szakszervezetek képviselői – mondta az InfoRádiónak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára.
A munkahelyvédelmi bértámogatás visszavezetését akarják a vállalkozók
Augusztus végéig lehetett igényelni a csökkentett munkaidő bevezetéséhez kötött állami keresetkiegészítést, meghosszabbítását a kormány nem tartotta indokoltnak. Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára szerint viszont biztonságot adna.
Az iparkamara elnöke nem köntörfalaz: ideje újragondolni a rendszert
Igazságtalannak tartja az iparűzési adó jelenlegi rendszerét a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Parragh László szerint versenyképesebbé kell tenni a magyar adórendszert. Az MKIK elnöke mindezt arra reagálva mondta, hogy a Nemzeti Versenyképességi Tanács azt javasolta, szűnjön meg az iparűzési adó feltöltési kötelezettsége, emellett a cégek két más módszerrel is csökkenthetnék iparűzési adó alapjukat. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége is üdvözli a módosítás tervezetét.
Nagyon megoszlanak a vélemények a bérmegállapodás újratárgyalásáról
Újratárgyalná a tavaly megkötött kétéves bérmegállapodást a Magyar Szakszervezeti Szövetség, és a 8 százalék helyett két számjegyű emelést szeretnének – ám hogyha a gazdasági mutatók javulnak, az újratárgyalás automatikusan megtörténik. Az egyes szakszervezetek véleménye megoszlik az ügyben, szempontjaik az európai minimálbértől a kisvállalkozások tűréshatáráig sokfélék.
Minimálbér 2019: nagy bejelentés közeleg
A lapinformációk szerinti 150 ezer forint körüli összeg a munkavállalók szájízét tükrözhetik, a munkaadók szerint viszont a termelés egyáltalán nem fedez ilyen mértékű növekményt.
Magyarország válaszúthoz érkezett - lapszemle
Egy magyar Lendület-csoport az antibiotikum-rezisztencia okait keresi - írja a Magyar Idők. A Világgazdaság szerint gyűlik az alapanyag a kaposvári cukorgyárban.
Százával jönnek Somogyba a román és ukrán vendégmunkások
Az ország Balatontól délre eső részére munkaerő-szervezők hoznak határon túli munkavállalókat, nem kis számban odesszai ukránokat, akik tolmáccsal jönnek, letelepedni nem akarnak.
Százezer ember átcsoportosításáról beszélt a VOSZ
A szakszervezet szerint ennyi alkalmazottat át lehetne csoportosítani a közszolgálatból a versenyszférába.
Megválasztották Demján Sándor utódját
Tolnay Tibort, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének eddigi társelnökét választotta elnöknek az érdekképviselet a márciusban elhunyt Demján Sándor helyére.
Nem bírják már fizetni a béreket, a kormány segítségét kérik
Kormányzati segítséget kérnek a vállalkozói érdekképviseletek a kistelepülésen működő cégek bérfizetési nehézségei miatt – írja a Magyar Idők. A szövetségek egyetértenek abban, hogy a járulék- és adókönnyítés segítség lenne, de az egyes ágazatoknál különböznek a problémák, így az elvárások is.
Munkaerőhiány: lehetnek gondok karácsony előtt
Legalább 30-35 ezer munkavállaló hiányzik jelenleg a kereskedelemből – mondta az InfoRádiónak a Vállakozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Kereskedelmi Tagozatának elnöke. Krisán László szerint a munkaerőhiány akár fennakadásokat is okozhat a csúcsidőszakokban, például karácsonykor.
Súlyos ára lehet a béremelésnek
A fogyasztói árak emelésével, a beszállítói tarifák letörésével, a beruházások elhalasztásával, üzletbezárásokkal, gyengébb színvonalú kiszolgálással reagálnának a multinacionális láncok arra, ha a munkavállalók több bért követelnek – jelentette ki a Magyar Időknek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos
Szövetségének főtitkára, Dávid Ferenc. A Munkástanácsok szerint azonban változtatni kell, mert a nemzetgazdasági átlaghoz képest alacsonyak a keresetek.
Mégis kell nagyszombaton dolgozni?
Több cég, elsősorban a termelői szektorban berendelné nagyszombatra a munkavállalókat a nagypénteki munkaszüneti nap ellensúlyozására - értesült a Magyar Idők. A kereskedelemben, valamint a vendéglátásban nem jellemző ez a probléma, mivel az üzletek hagyományosan nyitva tartanak a szombati napokon, beleértve a nagyszombatot is.
Demján Sándor súlyos üzenetet küldött az egyik miniszternek
A Vállalkozók Országos Szövetsége (VOSZ) szerint diszkriminatív a kormány multiellenes javaslatcsomagja, bosszút sejtenek mögötte. Demján Sándor elnök még Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek is üzent.
Gyógyír vagy sem a járulékcsökkentés?
A Szálloda és Étterem Szövetség támogatna egy esetleges járulékcsökkentést, a Zöldség-Gyümölcs Terméktanács szerint azonban a mezőgazdasági munkaerőhiányra nem jelentene gyógyírt.