Infostart.hu
eur:
355.62
usd:
312.38
bux:
140013.07
2026. július 2. csütörtök Ottó
Nyitókép: Pixabay.com

Utcára mennek kedden a szakszervezetek

A cél: megakadályozni a béren kívüli juttatások megadóztatását. A LIGA Szakszervezetek és a Magyar Szakszervezeti Szövetség szervezi, délután 3-kor gyülekeznek a jegybank előtt, innen mennek a Kossuth térre.

A béren kívüli juttatások megadóztatása ellen fognak tiltakozni Budapest belvárosában kedden - írja a HVG.hu. A tüntetés ötletgazdája a Paksi Atomerőmű Zrt. váltóműszakos dolgozóit tömörítő MÉSZ, a demonstrálók pedig arra is felhívják a figyelmet, hogy a változtatás előkészítése során semmilyen módon nem egyeztettek a döntéshozók az érintettekkel, mindössze tárgyalási ígéretekkel kellett beérniük.

A paksiakhoz csatlakoztak az egyesült villamosenergia-ipari dolgozók (EVDSZ) és a vegyipari dolgozók (VDSZ) is, amely kezdeményezésére részt vesz

a Liga Szakszervezetek és a Magyar Szakszervezeti Szövetség is - utóbbi kettő szervezi is a megmozdulást.

Az EVDSZ közlése szerint minden érintett azonnal érezheti majd a cafeteriaszabályok változását, ugyanis markáns hatással lesz az emberek nettó jövedelmére,

havonta akár 30 ezer forinttal is megrövidülhetnek egyes háztartások,

ami a közlés szerint nem segíti a munkaerőhiány kezelését, és távolabb kerül a magyar bérszínvonal akár még a V4-es országok jövedelmi szintjétől is.

A tüntetők a Magyar Nemzeti Bank Szabadság téri épülete előtt gyülekeznek kedden 15 órakor. A beszédek után petíció átadását tervezik a jegybank elnökének, Matolcsy Györgynek. Az MNB épületétől a Bajcsy-Zsilinszky út útba ejtésével az Alkotmány utcán vonulnak a Kossuth térre, ahol beszédekkel folytatódik a demonstráció.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
Brüsszeli kémbotrány: minden óvatosságot mellőztek a magyar ügynökök, mégsem találtak felelőst

Brüsszeli kémbotrány: minden óvatosságot mellőztek a magyar ügynökök, mégsem találtak felelőst

Az Európai Bizottság vizsgálata megerősítette, hogy a 2010-es évek közepén hírszerző tisztek folytattak munkát Magyarország brüsszeli állandó képviseleten, és uniós intézményeknél dolgozó magyar tisztviselőktől próbáltak információkat gyűjteni. Bár a jelentés nem talált bizonyítékot Várhelyi Olivér vagy más vezető tisztviselő személyes érintettségére, az ügy kivizsgálása inkább a korábbi sajtóértesülések lényegét támasztotta alá, mintsem cáfolta volna azokat, de a Bizottság állítása szerint súlyos biztonsági incidensre utaló nyomot nem találtak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×