eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) elnöke sajtótájékoztatót tart a közszolgálatot érintő bérfejlesztési követelésekről a Belügyminisztérium V. Nádor utcai épületének bejárata előtt 2017. július 17-én. MTI Fotó: Balogh Zoltán
Nyitókép: Balogh Zoltán

Boros Péterné: kudarcra van ítélve a közszolgálati létszámcsökkentés

Az érdekképviseleti vezető "három hónapnyi kormányzati bujkálásról", "pszichoterrorról" beszél a központi igazgatás tervezett 18 százalékos létszám-leépítésére vonatkozó bejelentés után.

A bejelentett

létszámcsökkentés kudarcra van ítélve, mert nem előzte meg bürokráciacsökkentés

- nyilatkozta az InfoRádiónak Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke.

Ismert, Gulyás Gergely a szerdai Kormányinfón a központi igazgatás 18 százalékos létszámleépítését jelentette be január 1-jével, és egy ehhez hasonló, "talán minimálisan kisebb" leépítést a központi állami intézményeknél. Ez összesen - és a korábbi sajtótalálgatásokhoz képest is - kevesebb, mint 9000 embert érint majd. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a leépítésben kizárta a fűnyíróelv alkalmazását, az egyes tárcák esetében jelentősen eltérő lesz a karcsúsítás. Ezzel párhuzamosan pedig bérrendezés, "jelentős béremelés" lesz a köztisztviselők esetében. Az érintetteknek átképzési lehetőséget kínálnak fel, a nyugdíj előtt állóknak pedig eltörlik a szociális hozzájárulását. "A fővárosban több mint 2000 ember elhelyezkedése - hiszen lesznek, akik nyugdíjba mennek - nem jelent különösebb gondot" - mondta a bejelentéskor a miniszter.

Boros Péterné "kommunikációnak" tartja a miniszteri közlést.

"Három hónapnyi kormányzati bujkálás és az érintetteket stresszelő pszichoterror után még mindig nem tudunk azért biztosat"

- fogalmazott az érdekvédelmi vezető, aki azt vélelmezi, hogy a munkaerőhiányt a kormány eltitkolja, és most létszámcsökkentéssel leplezi. "Ez az a kormányzati intézkedés, aminek csak vesztesei lesznek" - tette hozzá.

Boros Péterné szerint a kormány még nem látja, de saját maga is vesztes lesz, mivel pár hónapon belül a kieső létszámot pótolnia kell.

A legnagyobb vesztesek mégis - Boros szerint - a maradók lesznek, akik az eddigi 10 órás munkanapjukat kell, hogy meghosszabbítsák, ha meg akarják tartani a helyüket.

A szakszervezeti vezető sokkal több felelősséget várna el a kormányzattól a saját kollégái iránt, ezért arra szólítja fel Gulyás Gergely minisztert, hogy teljesítse törvényi kötelezettségét, és

hívja össze a Közszolgálati Érdekegyeztető Fórumot

- ez az a szakmai fórum, ahol az egész folyamat szakmai összefüggéseit át lehetne tekinteni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×