Infostart.hu
eur:
387.09
usd:
332.76
bux:
122107.32
2026. március 23. hétfő Emőke

A szakértő szerint Orbán Viktor bajorországi meghívása üzenet volt Berlinnek és Brüsszelnek is

Az Alapjogokét Központ szakértője szerint Berlin és Brüsszel mellett a Keresztényszociális Unió (CSU) támogatói számára is üzenetértéke volt Orbán Viktor magyar kormányfő bajorországi meghívásának.

Tóth Norbert, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) docense az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában értékelte a magyar miniszterelnök a CSU elnökének meghívására tett látogatását.

Horst Seehofer már csütörtökön a bajorországi Seeon kolostorban, pártja szövetségi parlamenti (Bundestag-) képviselőinek tanácskozása előtt azt hangsúlyozta: Orbán Viktor a jogállami elvek talaján áll. Hozzátette: azt tanácsolja az Európai Uniónak, hogy a gőgösség, tudálékosság és atyáskodás helyett a párbeszédre törekedjék, ha úgy gondolja, hogy valamely tagállamban sérülnek a jogállamiság elvek.

A CSU Bundestag-frakciójának és a párt vezetőinek Orbán Viktorral folytatott pénteki megbeszélése után Horst Seehofer bejelentette: szövetséget hoz létre Bajorország a közép-európai államokkal. Tóth Norbert szakértő szerint ez egyértelmű - Brüsszelnek és Berlinnek is szóló - üzenet: Magyarország számíthat Bajorországra.

A pénteki tanácskozáson Orbán Viktor azt emelte ki, hogy Európában 2018 a népakarat helyreállításának éve lesz. Ennek kapcsán a szakértő emlékeztetett: idén választások lesznek Olaszországban, Luxemburgban, Svédországban, Lettországban és Magyarországon, s Bajorországban is tartományi választást tartanak. Valamennyi országban meghatározó kérdés marad a migrációs politika - jegyezte meg a szakértő, példaként említve, hogy Luxemburgban valószínűleg leváltják a "migrációpárti" kormányt.

A bajorországi választásokról Tóth Norbert azt mondta: a CSU a legkiemelkedőbb párt, önállóan tud kormányozni. A közvélemény-kutatások szerint a CSU támogatottsága 2015 szeptembere előtt még 49 százalékon volt, most viszont 39 százalékon áll. Ez a 10 százalékpontos veszteség a szakértő szerint annak következménye, hogy a migrációs kérdésben a német szövetségi kormány éveken keresztül nem a nép akaratának megfelelő politikát folytatott. Tóth Norbert hozzátette: Horst Seehofer bajor kormányfő azért is hívta meg Orbán Viktort, hogy elvesztett támogatóit visszaszerezze a CSU.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: Európa lelkéért harcolunk, el akarjuk foglalni és át akarjuk alakítani az Európai Uniót

Orbán Viktor: Európa lelkéért harcolunk, el akarjuk foglalni és át akarjuk alakítani az Európai Uniót

Budapesten, a Millenárison rendezték meg itthon az első Patrióta nagygyűlést, amelyen számos neves külföldi politikus személyesen felszólalva vagy videóüzenetben biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt a támogatásáról. Beszédet mondott többek között a francia Marine Le Pen, az olasz Matteo Salvini, a spanyol Santiago Abascal, valamint a holland Geert Wilders. Az osztrák Herbert Kickl, valamint a cseh Andrej Babis videóüzenetet küldött az eseményre.

Lehallgatási botrány: Panyi Szabolcs elismerte, ő hallható a hangfelvételen – itt van az összes részlet

A Washington Post cikkéből kiindult botrány ma ott tart, hogy Szijjártó Péter közölte: ukrán érdekek miatt hallgatták le, Orbán Viktor miniszterelnök pedig vizsgálatot indított a külügyminiszter lehallgatása ügyében. A Mandiner cikke szerint komoly titkosszolgálati akció zajlik Magyarország külügyminisztere, Szijjártó Péter ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×