eur:
407.91
usd:
360.15
bux:
87215.22
2025. április 16. szerda Csongor
Jó hír a Planetáriumról

Jó hír a Planetáriumról

Ötven millió forintot biztosít a kormány a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) Budapesti Planetárium felújításának előkészítésére a központi költségvetésből.

A szerdai Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint az előkészítéssel kapcsolatos feladatokat 2018. augusztus 31-ig kell elvégezni. A forrást a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által felügyelt Beruházás Előkészítési Alap terhére csoportosítják át a planetárium felújításának céljaira.

A beruházás előkészítésének kormányzati felelőse az emberi erőforrások minisztere, akinek az előkészítés eredményei alapján előterjesztést kell készítenie a kormány részére a felújítás várható feladatiról és költségeiről, valamint a kivitelezés ütemezéséről.

Az előkészítéssel járó feladatokat a döntés értelmében a TIT végezheti el.

Címlapról ajánljuk

Levették Rogán Antalt az amerikai szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.16. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Elromlott a hangulat Amerikában

Elromlott a hangulat Amerikában

Jó hangulatban indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump felvetette, hogy az autóipar is mentesülhet a vámok alól, a hírre ugrottak hétfőn az autóipari részvények. Ezt követően Ázsiában ma reggel óvatosabb, de többnyire pozitív mozgásokat láthattunk. Európában is jó hangulatban telt a nap, idehaza az OTP teljesített legjobban a nagypapírok közül a tegnapi felminősítést követően. Amerikában kezdetben emelkedtek a piacok, később azonban elromlott a hangulat. Gazdasági események szempontjából ma a délután amerikai export és import árak alakulásának közlésére ajánlott figyelni, ami a külső kereslet erejéről adhat bővebb tájékoztatást. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×