Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Bivalyokat gázolt a vonat

Elgázolt három bivalyt egy személyvonat hétfő reggel a Fejér megyei Sáregres külterületén, emiatt késnek a vonatok - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) és a Mávinform.

A balesetben az egyik állat elpusztult, a vonaton nem sérült meg senki, a tűzoltók a műszaki mentést megkezdték - közölte az OKF.

A Mávinform sajtóügyeletese azt közölte, hogy egy Dombóvárra tartó személyvonat gázolta el a szarvasmarhákat, nem sokkal fél 7 után Rétszilas és Simontornya között.

A hatósági helyszínelés idejére a két állomás között a vágányt lezárták, ezért várhatóan Sárbogárd és Simontornya között vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat.

A pécsi vonalon a járatok előre láthatóan 60-90 perccel hosszabb menetidővel közlekednek - tudatta a Mávinform.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 27. 05:00
×
×
×
×