Nagy Dániel kiemelte, a pártpreferencia eredmények azt mutatják, hogy az utóbbi időszak politikailag legfontosabb eseménye, az olimpiaellenes népszavazási kezdeményezéshez zajló aláírásgyűjtés és a Momentum Mozgalom megjelenése egyáltalán nem rendezte át a politikai erőviszonyokat.
„A Momentum Mozgalom az aláírásgyűjtési kampány ellenére a februárban publikáló hat közvélemény-kutató cég közül csak háromnál – Iránytű Intézetnél, a Publicusnál és a Republikon Intézetnél - érte el az egyszázalékos mérhetőségi szintet – mondta a közvéleménykutatók.hu-t üzemeltető Nézőpont Intézet kutatója. Az adatfelvételnél volt egy kis szórás, február elején és végén volt kikérdezés, ezért érdemes a márciusi eredményeket is megvárni a Momentum Mozgalom felső korlátjának megállapításához – mondta Nagy Dániel.
„A Fidesz-KDNP továbbra is a legnépszerűbb.
A választási eredményhez legközelebb eső mérések átlaga alapján ráadásul 5 százalékponttal erősebb is, mint a 2014-es országgyűlési voksoláson elért listás eredménye. A februári közvélemény-kutatási adatok alapján egy most vasárnapi választáson az egykori baloldali összefogás pártjai a voksok 25 százalékát szereznék meg. Az MSZP 16, a DK 6, az Együtt 2, a Párbeszéd pedig 1 százalékot szeletelne ebből a tortából. A Jobbik pedig 18 százalékot érne el.”
Az MSZP és a Jobbik között tehát nagyon kicsi a különbség, jelenleg egy szinten vannak, viszont egyértelmű, hogy
a baloldali összefogás pártjainak népszerűsége jóval magasabb, mint a Jobbiké
– mondta Nagy Dániel. Az LMP jelenleg az ötszázalékos bejutási küszöb környékén van – tette hozzá a közvéleménykutatók.hu-t üzemeltető Nézőpont Intézet kutatója.