eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Ha ezt olvassa, Ön sincs sokat szabadságon!

Ha ezt olvassa, Ön sincs sokat szabadságon!

Egy hétnél több nyári szabadságot nem vesz ki egyszerre a magyar dolgozók fele, és többségük járt már úgy, hogy bár kivette szabadságát, mégis dolgoznia kellett - derült ki egy felmérésből.

A magyarok átlagosan 11-12 nap szabadságot vesznek ki a nyári időszakban, ez az évi összes szabadságuk 40 százaléka. Állapította meg a Profession 1000 fő megkérdezésével készült felmérése. Páthy-Dencső Blanka kutatásvezető azonban egy megdöbbentő adatra is felhívta a figyelmet.

„A válaszadók 52 százalékával fordult elő, hogy csak papíron mentek szabadságra. Ez az arány az egészségügyben dolgozóknál a legmagasabb, ott 55 százalék is azt mondta, hogy valójában a nyaralásra kivett napok alatt is dolgozniuk kellett.”

A kutatás azt is megállapította, hogy akik nem is járnak annyira pórul, hogy szabadság alatt is dolgozniuk kelljen, csak nehezen és nem mindig akkor vehetik ki a szabadságukat nyáron, amikor szeretnék. Azonban a megkérdezettek 73 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a kollégáik tiszteletben tartják, ha szabadságon vannak és 63 százalékukat főnöke sem zaklatja a pihenésük idején.

A legtöbb szabadságot a jómódúak és az idősebb munkavállalók élvezhetik.

„A nyaralással töltött napok száma a jobb anyagi körülményekkel együtt növekszik. A harminc év alatti korosztálynál az átlagosnál kevesebb, 9 napra csökken, a negyven év felettiek, illetve a jobb anyagi körülmények között élők 12 napnál több szabadságot terveznek.”

Kevesen mennek egy hétnél több szabadságra egyszerre, bár a megkérdezettek többsége úgy gondolja két hét pihenés egyben lenne igazán feltöltő hatású.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×