Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Teljesen leégett egy palota teteje az Andrássy úton

Teljesen megsemmisült egy, a főváros VI. kerületében, az Andrássy úton található palota tetőszerkezete, miután kedden délután, építési munkálatok közben lángra kapott az épület. Négy embert vittek füstmérgezés gyanújával kórházba. A tűz oltásán még este is dolgoznak a tűzoltók.

A tűz valószínűleg összefügg az épületen végzett felújítási munkálatokkal - erről Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok beszélt kedd este a helyszínen, sajtótájékoztatón.

Elmondta, 107 tűzoltó 30 tűzoltójárművel dolgozott a lángok megfékezésén, harminc lakót kellett a házból kimenekíteni. Varga Ferenc ismertetése szerint a tűz viharos gyorsasággal terjedt, fél óra sem kellett ahhoz, hogy a teljes tetőszerkezetet feleméssze és az összeomoljon. Emiatt vizsgálni fogják azt is, hogy volt-e valami egyéb műszaki hiányosság, ami magyarázatot adhat a tűz továbbterjedésére.

Bucsek Gábor budapesti rendőrfőkapitány elmondta, egy 36 és egy 37 éves férfit vettek őrizetbe közveszélyokozás gyanújával, kezdeményezni fogják az előzetes letartóztatásukat. Közlése szerint a két férfi a kivitelezésen dolgozott és valószínűleg nem a megengedett módon végezte a munkát. Egyikük riasztotta a tűzoltókat, majd mindketten elhagyták a helyszínt, később fogták el őket.

Az MTI kérdésre azt mondta, a korábbi vihar megrongálta a tetőt, ami miatt szükség volt a felújítási munkálatokra.

Valics Dezső, az Országos Mentőszolgálat sajtóügyeletese kedd este azt közölte az MTI-vel, hogy összesen négy embert, köztük két rendőrt, füstmérgezés gyanújával kórházba vittek.

Az Andrássy út 83-85 szám alatti, a Kodály köröndön található négyszintes épület harmadik emelete, több ezer négyzetméternyi terület gyulladt ki. A katasztrófavédelem honlapjára feltett közlemény szerint az épület életveszélyessé vált, ezért a lakók addig nem térhetnek vissza, amíg a felújítási munkálatokat el nem végzik.

A lakókat, akik ezt igénylik, menedékhelyeken helyezik el, ahol élelmet és szállást kapnak, amíg szükséges.

A terézvárosi önkormányzat egy iskolában és egy kulturális intézményben helyezi el azokat az Andrássy úti tűzben érintett lakókat, akik nem tudnak hova menni - közölte Hassay Zsófia, a VI. kerület polgármestere (Fidesz-KDNP) a tűz helyszínén az MTI-vel.

Ismertetése szerint a házba bejelentett 112 lakó közül eddig 30-an jelezték, hogy nem tudnak hol megszállni.

Hassay Zsófia közölte, úgy tudja, hogy kátrányos szigetelést végeztek a tetőn, amikor belobbant a tetőszerkezet.

A polgármester elmondta, nincs önkormányzati tulajdon a házban, egy cég birtokolja a tetőteret. Hassay Zsófia nem nevezte meg a céget. Közölte, hogy ezzel a céggel korábban kapcsolatba állt a kerület, de ezt már hosszabb ideje megszakították, "mert nem csináltak semmit", most is inkább csak állagmegóvási munkálatokat végeztek.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×