Infostart.hu
eur:
363.87
usd:
314.25
bux:
150110.32
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Több száz taxiengedélyt vonatott vissza a BKK szeptember óta

Az új taxirendelet szeptember elsejei életbe lépése óta több száz taxi- és droszthasználati engedélyt vonatott vissza a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szabálysértések miatt.

A BKK pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint 364-szer kezdeményezték a hatóságoknál taxiengedély visszavonását, mert az ellenőrzött taxinak nem volt érvényes droszthasználati engedélye. A próbautazások során 585 esetben fordult elő olyan mértékű árdrágítás, a taxaméter külső befolyásolása, hamisszámla-adás, illetve a viteldíjmérő óra használata nélküli szolgáltatásvégzés, amelynek következtében a taxiállomás-használati engedélyt azonnali hatállyal felmondta a BKK. Ezenkívül több mint 1700-szor a szolgáltató a fuvar befejeztével nem adott nyugtát vagy számlát a díj átvételéről.

A központ hét hónap alatt 3782 taxit vizsgált meg, hogy alkalmas-e taxizásra Budapesten, tíz esetben véglegesen elutasították a kérelmet, emellett 6579 próbautazásos taxiellenőrzést is elvégeztek.

A Fővárosi Önkormányzat új taxirendelete tavaly szeptemberben lépett életbe, azóta fix viteldíjjal fuvaroznak a szolgáltatók, a járműveknek pedig a taxiengedély megújításával egységesen sárga színűnek kell lenniük.

Címlapról ajánljuk
Kell-e, lehet-e vízlépcsőt építeni itthon a Dunára? Szakértő válaszol

Kell-e, lehet-e vízlépcsőt építeni itthon a Dunára? Szakértő válaszol

A Duna alacsony vízszintje és vízhozama miatt alig tud áramot termelni a Paksi Atomerőmű. Annak kapcsán, hogy miként lehetne elegendő vizet juttatni a turbinák hűtésére, számos megoldás felmerült, és rendszeresen előkerül egy hazai vízlépcsőépítés kérdése is. Az InfoRádió Aréna című műsorában erről is beszélt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszékének vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Európai fővárosokat is elérő drónbázisokat épített titokban a Kreml, kigáncsolták a háborúellenes ellenzéket – Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden

Európai fővárosokat is elérő drónbázisokat épített titokban a Kreml, kigáncsolták a háborúellenes ellenzéket – Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden

Legalább tíz új orosz dróntámaszpontot azonosított Oroszország Belarusszal és Ukrajnával határos területe mentén a Telegraph. A bázisokról Moszkva akár a NATO területe felé is indíthatna nagy hatótávolságú támadódrónokat, amelyek elérhetik akár Varsót is - írja a brit lap. Az orosz legfelsőbb bíróság hétfőn helybenhagyta korábbi ítéletét, egyúttal elutasította a Jabloko liberális ellenzéki párt fellebbezését, amelynek ezáltal jogerősen törlik a szeptemberi alsóházi választásra állított országos listáját. Az ellehetetlenített Jabloko az indulók közül egyedüliként ellenezte volna az ukrajnai háborút. Az ellenzéki tömörülés alelnökét, Lev Sloszberget tegnap 11 év és egy hónap börtönbüntetésre ítélte egy városi bíróság, amiért a vád szerint rágalmazta az orosz hadsereget. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×