Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik

Az Élet Menetével a holokauszt áldozataira emlékeznek ma Budapesten

Ma rendezik meg a hagyományos fáklyás felvonulást, az Élet Menetét Budapesten, a holokauszt magyar áldozataira emlékezve. A csaknem 600 ezer magyar áldozat emlékére hat óriási léggömböt engednek majd a magasba. Mivel az idén péntekre esett április 16-a, a holokauszt áldozatainak magyarországi emléknapja, a zsidó vallásra tekintettel nem aznap, hanem rá két napra, ma tartják a rendezvényt.

A felvonulás résztvevői az áldozatokra, az ellenállókra, valamint azokra emlékeznek, akik annak idején mentették az üldözötteket. A megemlékezés az Újpesti rakparton kezdődik, majd a menet átvonul a Duna-parton álló vizafogói emlékműhöz; ott azok előtt róják le kegyeletüket, akiket 1944-45 telén a nyilasok meggyilkoltak.

Címlapról ajánljuk

Megint Messi: az argentinok csak hosszabbítás után tudták kiejteni a jól küzdő csodacsapatot a foci-vb-n

Lionel Messi rekorddöntő újabb gólja után is csak 1-1-re végzett a rendes játékidőben a címvédő Argentína és a vb-újonc Zöld-foki Köztársaság a foci-vb-n. Az afrikaiak még a hosszabbításban is tudtak egyenlíteni, de a vége 3-2 lett az argentinok javára, így Messiék nézhetnek szembe a Mo Szalah vezette Egyiptommal a nyolcaddöntőben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×