Infostart.hu
eur:
353.89
usd:
310.75
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Herczog Edit (MSZP): Európa megoldást keresőket vár

Az Európai Parlament (EP) nem konfrontálódni akaró, hanem kompromisszum és konszenzuskereső képviselőket vár, olyanokat, akik árokásás helyett együttműködésre törekednek és a közös Európa jövőjéért akarnak dolgozni - ezt Herczog Edit, a Magyar Szocialista Párt EP-jelöltje mondta keddi sajtótájékoztatóján Nyíregyházán.

Az MSZP ennek megfelelően jelölte választási listájára a tagokat, messzemenően figyelembe véve azt is, hogy milyen stratégiai területeken kell a jövőben a képviselőknek tevékenykedni a magyar érdekek érvényre juttatásáért - hangsúlyozta a politikus, aki a legutóbbi ciklusban is tagja volt a közösség parlamentjének.

Kiemelte: stratégiai kérdés lesz a jövőben a munkaerő szabad áramlásának elérése, a foglalkoztatás javítása, valamint az esélyegyenlőség megteremtése.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Miközben Ukrajna az éjszaka folyamán legalább 660 drónnal támadta Oroszországot – ennyi UAV lelövéséről tett jelentést Moszkva –, az orosz haderő hét ballisztikus rakétával és 189 drónnal mért csapásokat Ukrajnára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×