Infostart.hu
eur:
363.48
usd:
310.9
bux:
135312.82
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi

Herczog László: Nem vezetik be Magyarországon a négynapos munkahetet

A közszféra, a közszolgálat hozzájárul a GDP növekedéséhez - hangsúlyozta Herczog László szociális és munkaügyi miniszter a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségének VI. kongresszusán pénteken Budapesten.

A jelenlegi válság közepette a költségvetés egyensúlyát is helyre kell állítani, ez esetleg népszerűtlen intézkedésekkel járhat - hangsúlyozta megnyitó beszédében a miniszter.

Elkerülhetetlennek nevezte a nyugdíjkorhatár emelésére vonatkozó intézkedéseket. Arról is beszélt, hogy az elbocsátások elsősorban a versenyszférát érintették, nem a közszférát. Határozottan kijelentette, hogy a négynapos munkahetet nem vezetik be Magyarországon.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
Megindult a menekülés a devizapiacokon, a forint is ráfaraghat

Megindult a menekülés a devizapiacokon, a forint is ráfaraghat

A Hormuzi-szoros lezárásával és az iráni háborús feszültségekkel kapcsolatos fejlemények határozzák meg kedd reggel a piacok hangulatát, miközben a befektetők a tűzszüneti tárgyalások alakulását figyelik. A forint az euróval szemben gyakorlatilag stagnál 365 körül, a dollárral szemben viszont enyhe gyengülés tapasztalható. A közel-keleti eszkaláció kockázata nyomást helyezhet a feltörekvő piaci devizákra, így a forintra is. Délután az amerikai külkereskedelmi mérleg és az ISM szolgáltatóipari index adatai mozgathatják a piacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×