Infostart.hu
eur:
356.06
usd:
313.61
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

A román és a francia kormány korlátozza a cégvezetők fizetését

A román és a francia kormány korlátozza az állami, illetve állami támogatásban részesített cégek vezetőinek béreit, a nekik kiosztott jutalmakat, prémiumokat. Az utóbbi időben több botrány is adódott abból, hogy az államilag támogatott bankok, gyárak vezetői extra jutalmakat kaptak.

Adóval szorítják vissza Romániában a kiugró állami fizetéseket, amit Emil Boc miniszterelnök a gazdasági válságban szükséges szolidaritás megnyilvánulásának nevezte. A kormány tervei szerint a szolidaritási adó alapja az a bérrész lesz, amivel bárki többet keres a köztársasági elnöknél az állami szektorban. Azaz mindenkitől, aki nyolcezer lejnél, azaz 561 ezer forintnál többet keres, attól az ezen összeg feletti rész 90 százalékát adó formájában megvonják.

A francia kormány rendeleti úton tiltotta meg részvényopciók és ingyenes jutalomrészvények osztogatását olyan cégeknél, amelyek állami segítséget kaptak. A prémiumokat pedig korlátozzák, szigorúan ellenőrzik, és ezt is megtiltják, ha az érintett cégeknél jelentős elbocsátásokra kerül sor. A francia gyáriparosok szövetségének elnöke is elfogadhatónak nevezte a korlátozásokat, hiszen a támogatás fejében lehetnek kötelezettségei a vállalati vezetőknek. Ugyanakkor úgy vélte, több hozadéka lenne az önszabályozásnak.

A francia kormány nem akarta húzni az időt, és ezért törvény helyett rendeletben szabályozta a helyzetet. Franciaországban az utóbbi időben elsősorban a Société Générale bankcsoport vezetőinek több százezer eurós, részvényopciós javadalmazása keltett felháborodást, mivel a bank állami támogatást kapott. A vezetők visszakoztak; eddigre viszont egy másik bankról is hasonló hírek kerültek nyilvánosságra.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

A kormány benyújtotta az ügynökakták megnyitását és a méltányossági gyógyszertámogatások rendszerének átalakítását célzó törvényjavaslatokat, amelyeket jövő héten már meg is tárgyalhat a parlament egy újabb rendkívüli ülés keretében. Eközben szállingóznak a hírek a Fideszhez köthető médiánál történő elbocsátásokról, a Mandinernél 60 embert bocsátottak el, valamint a soproni fideszes önkormányzat hetilapja is megszűnik. A nyilvánosságot emellett a "Tisztítótűz-művelet" köti le, amelynek egyik legnagyobb port kavaró eleme a képviselői mandátum 12 éves korlátozása lenne.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×