Infostart.hu
eur:
364.84
usd:
312.5
bux:
0
2026. augusztus 20. csütörtök István

Hallgat az üzemzavarról a Magyar Telekom

Kérdésünk ellenére nem tudtuk meg a Magyar Telekomtól, hogy hogyan oldja meg a cég, hogy ne forduljon elő még egyszer a vasárnapihoz hasonló szünet az internetszolgáltatásban. A társaság kommunikációs igazgatósága arról sem adott tájékoztatást, hogy hibás rendszertervezés eredménye volt-e az üzemzavar.

Vasárnap délután fél kettő és negyed öt között azért nem voltak elérhetőek a Magyar Telekom internet alapú hálózatán nyújtott szolgáltatások, mert délelőtt Tolna és Szekszárd között, az autópálya-építés területén átvágtak egy optikai kábelt. Emiatt átterelték az adatforgalmat, amit a hálózat bizonyos pontjai már nem tudtak kiszolgálni, a túlterhelés következtében pedig Budapesten tönkrement egy hálózati útválasztó eszköz.

A cég műszaki vezérigazgató-helyettese a távirati irodának vasárnap azt nyilatkozta, hogy példátlan internetleállás történt, ami nem ismétlődhet, és nem is fog ismétlődni. Bár Maradi István úgy fogalmazott: több egymástól független hiba összeadódása okozta a példátlan zavart, az InfoRádió szerette volna megtudni, hogy nem a rossz rendszertervezés okozta-e a hibák összeadódását.

Erre vonatkozó kérdésünkre azonban nem kaptunk választ a Magyar Telekom kommunikációs igazgatóságától, ahogy arra sem: mit tesz a cég azért, hogy mindez ne ismétlődhessen meg. Azt sem indokolták, hogy miért nem tájékoztatták ügyfeleiket kellőképpen, mivel több hallgatónk panaszkodott, hogy a társaság ügyfélszolgálati vonalai a leállás alatt mindvégig foglaltak voltak.

A cég kommunikációs igazgatósága mindössze egy rövid válaszlevelet küldött, melyben összefoglalják a történteket, és elnézést kérnek az okozott kellemetlenségért minden érintett ügyfelüktől.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem lesz kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működnek a tőzsdék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×