Infostart.hu
eur:
366.98
usd:
314.01
bux:
134799.01
2026. április 24. péntek György

Elkészült a Fidesz kulturális stratégiája

A polgári kulturális politika az intézményfenntartásban a jelenleginél aktívabb állami szerepvállalás szükséges, mert a magánszféra csak akkor fogja támogatni a kultúrát, ha arra az állam is jelentős összegeket fordít - ez az egyik üzenete a Fidesz kulturális stratégiájának.

A kulturális stratégia alapelveiről szóló, Minőség a kultúrában című füzetet a Fidesz kulturális munkacsoportja készítette.

Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője ezzel kapcsolatban arról beszélt, hogy a kultúra és a politika együttélése Európának ebben a régiójában nem volt könnyű, hiszen a politika évtizedeken keresztül alapjaiban áthatotta azt.

Szerinte ezzel szemben a Fidesz alapcélja, hogy ne a politika hassa át a kultúrát, hanem a kultúra hassa át és tegye nemesebbé a politikát. Hangsúlyozta, hogy a politikának kötelessége az intézményfenntartás, hiszen intézmények nélkül a kultúra nem tud értéket közvetíteni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tálas Péter az Arénában: Ukrajna az Öböl-államokkal üzletelve juthat fontos új partnerekhez

Tálas Péter az Arénában: Ukrajna az Öböl-államokkal üzletelve juthat fontos új partnerekhez

Szíria és Venezuela után harmadik szövetségesét, Iránt is elveszítette a háború miatt Oroszország – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport biztonságpolitikai elemzője. Tálas Péter szerint szerint az ukránoknak sem kedvez az iráni háború, mert olyan mennyiségű lőszer fogyott, aminek a pótlása hosszú időt vesz igénybe.
inforadio
ARÉNA
2026.04.24. péntek, 18:00
Krausz Ferenc
Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×