Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 23. szombat Dezső

Börtönben lévő gyerekük után vették fel a családi pótlékot

Több mint hétmillió forinttal károsították meg a Magyar Államkincstárat azok a szülők, akik börtönben lévő gyermekük után, saját címükre folyósíttatták a családi pótlékot - tájékoztatta az InfoRádiót a Magyar Államkincstár Észak-Magyarországi Regionális Igazgatóságának igazgatója.

A fiatalkorúak börtönében lévő gyerekek után is felvettek családi pótlékot a szülők több borsodi városban: a pénzhez, összesen körülbelül 7,3 millió forinthoz jogosulatlanul jutottak hozzá, annak ugyanis a gyermekeikhez kellett volna kerülnie - mondta az InfoRádiónak a Magyar Államkincstár Észak-Magyarországi Regionális Igazgatóságának igazgatója.

Illésné Sándor Katalin hozzátette: a szülő vagy nevelő köteles bejelenteni, ha gyermeke elhelyezésében változás történik, ezt azonban ez a 47 család elmulasztotta.

Az államkincstár Észak-Magyarországi Regionális Igazgatósága, amint megállapította, hogy jogtalan kifizetés történt, azonnal leállította a családi pótlék folyósítását - mondta a szervezet igazgatója. Megjegyezte: mivel annak kicsi a valószínűsége, hogy a szülők befizetik a felvett pénzt, az levonható a családoknak utalt egyéb ellátások összegéből.

Azoktól a családoktól, akik nem kapnak más támogatást, az államkincstár végrehajtási eljárást indít, az önkormányzat pedig adó módjára próbálja behajtani a tartozást - fűze hozzá Illésné Sándor Katalin.

Hanganyag: Szépvölgyi István

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Baltás Eszter: veszélyes bőrápolási trendek terjednek az interneten

Évente háromezer új melanómás esetet regisztrálnak Magyarországon és mintegy 360-an halnak meg emiatt. A rosszindulatú daganatok sorában pedig a melanóma a 9-10. helyen áll – emelte ki az InfoRádióban a Magyar Dermatológiai Társulat vezetőségi tagja. Beszélt a tévhitekről és a közösségi oldalakon olvasható veszélyes elméletekről is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×