Infostart.hu
eur:
352.41
usd:
307.38
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Pert nyert a Centrum parkolási társaság

Nem köteles kiadni a bevételeiről és azok felhasználásáról szóló adatokat a Centrum Parkoló Rendszer Kft. - határozott jogerős ítéletében a Fővárosi Bíróság.

A Lát-Kép Egyesület azért indított pert, mert 2007 februárjában hiába kérdeztek rá a parkolótársaságnál bizonyos, szerintük közérdekűnek minősülő adatokra, a kft. nem válaszolt nekik.

Az eljáró testület mostani indoklása szerint a Lát-Kép Egyesület általánosan és pontatlanul fogalmazta meg kérelmét.

Az egyesület arra volt kíváncsi, hogy 2000 és 2006 között évenkénti bontásban mennyi volt a cég bevétele, ebből mennyit fordított fejlesztésre és személyi kiadásokra, továbbá mennyi pénzt juttatott a cég bevételeiből a parkolási területek tulajdonosainak, azaz a kerületi önkormányzatoknak.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×