Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Önálló sztrájkbizottságot hozott létre a PDSZ

Önálló sztrájkbizottságot hozott létre a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmánya, hogy egy esetleges sztrájkfelhívás esetén jogszerű sztrájkba léphessenek az ahhoz csatlakozó közszolgálati dolgozók - mondta Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke szerdai sajtótájékoztatóján.

A PDSZ továbbra sem tartja elfogadhatónak, hogy a kormány nem tartja be a 2007-es megállapodást, aminek következtében a közszolgálatban dolgozók elesnek több mint egy havi, korábban garantált juttatástól - mondta az elnök.

A PDSZ azért hozta létre az önálló sztrájkbizottságot, hogy a kormánnyal való tárgyalások sikertelensége esetén a sztrájkfelhíváshoz csatlakozók jogszerűen sztrájkolhassanak. A PDSZ szerint az egységes közszolgálati sztrájkbizottság és a kormány közti december 19-i megállapodás akár sztrájkmegállapodásnak is tekinthető, bár a PDSZ ezt kétségbe vonja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

2022 és 2024 között csaknem 15 millió külföldi állampolgár lépett be a dél-európai ország területére, de közülük csak 7 millióan telepedtek le ott. A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: a spanyol bevándorlási mintázat egyik sajátossága, hogy a bevándorlók átlagéletkora számottevően magasabb, mint Európa más országaiban, ennek pedig érződik a hatása a munkaerőpiacon is. Dócza Edith Krisztina arról is beszélt, mi vár Magyarországra a migrációs paktum életbelépésével.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×