Infostart.hu
eur:
363.66
usd:
311.7
bux:
148977.83
2026. augusztus 19. szerda Huba

Hol kell két évet várni gerincműtétre?

Az ortopédiai nagyműtétekre vagy a szürkehályog eltávolítására akár éveket is kell várni egyes intézményekben a várólisták legfrissebb adatai alapján - mondta az InfoRádió kérdésére az Egészségbiztosítási Felügyelet főosztályvezetője. Kiss Norbert hozzátette: az egyes intézmények között óriási - akár éveket jelentő - különbségek vannak.

Csak azoknak a betegeknek kell várniuk hosszú hónapokat a műtétekre, akiknek az egészségi állapotában nem várható romlás, amíg várólistán vannak - jelentette ki az InfoRádiónak az Egészségbiztosítási Felügyelet főosztályvezetője, hozzátéve: az ortopédiai nagyműtétekre, a csípő- és térdprotézisekre és szürkehályog műtétekre jellemzően félévet kell várni, de az intézmények között óriásiak lehetnek a különbségek.

A csípőprotézisre például Szolnokon két hetet, Szombathelyen azonban két és fél évet kell várni. Van, ahol a szürkehályogot azonnal műtik, Egerben viszont egy év a várakozási idő - sorolta Kiss Norbert, aki szerint gerincstabilizáló műtét esetében Budapesten két évet kell várólistán eltöltenie a betegnek, de Debrecenben vagy Szegeden azonnal műtőasztalra kerülhet. A halasztható kardiológiai beavatkozások esetében az átlag várakozási idő 2-4 hét, de valahol egy hónapnál is többet kell várniuk a pácienseknek.

A főosztályvezető hangsúlyozta: a kórházak kötelesek helyben fogadni a pácienseket, de a beteg megteheti, hogy területén kívüli intézményhez fordul.

A Felügyelet honlapját 1-2 héten belül újra frissítik.

Hanganyag: Torda Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Amerika beköltözik a Budai Várba: különleges vendégek érkeztek a Mesterségek Ünnepére

Kézművesek, őslakos amerikai művészek és bluegrass-zenészek érkeztek az Egyesült Államokból Budapestre, a Mesterségek Ünnepére, hogy megmutassák, miként maradhat élő a hagyomány a 21. században. Az InfoRádió riportere, Rozgonyi Ádám egy budapesti szállodában találkozott a fellépőkkel és alkotókkal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Beavatkozott a kötvénypiacon Amerika - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Beavatkozott a kötvénypiacon Amerika - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×