Infostart.hu
eur:
356.07
usd:
308.45
bux:
131399.2
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Támogatja az adócsökkentést az Idősügyi Tanács

Egyhangúlan támogatta az Idősügyi Tanács 15 szervezete Gyurcsány Ferenc kormányfő Megegyezés című adócsökkentési programját. A találkozót, amelyen részt vett a kormányfő is, a testület kezdeményezte. A tárgyalás után az InfoRádió kérdésére elhangzott, hogy a kormány megtartja a 13. havi és a méltányossági nyugdíjat, a 65 év felettiek utazási kedvezményét, és folytatja a nyugdíjkorrekciós programot.

Gyurcsány Ferenc kormányfő ugyan ott volt az Idősügyi Tanács ülésén, de utána nem ő, hanem a testület egyik tagja és a Szociális és Munkaügyi Minisztérium képviselője állt a sajtó elé.

Korózs Lajos államtitkár a miniszterelnök javaslatairól szólva a tanács nevében közölte, a programcsomagban lefektetett elvek és javaslatok összhangban vannak az idősek érdekeivel.

Az InfoRádió kérdésére elhangzott, hogy a kormány megtartja a 13. havi és a méltányossági nyugdíjat, a 65 év felettiek utazási kedvezményét, és folytatja a nyugdíjkorrekciós programot.

Részben ez is az oka, hogy az Idősügyi Tanács támogatta Gyurcsány Ferencet. A másik oka az adó- és járulékcsökkentés kedvező következményei az idősekre nézve - mondta Mihalovits Ervin, a testület tagja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Hogy Magyarország hozzáférhessen az uniós pénzekhez, hatalmas, 110 oldalas törvényjavaslat-csomagot nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek. Magyar Péter miniszterelnök hangsúlyozta: csak korrupcióellenes intézkedések és az egyetemi autonómia visszaadása van benne – nem volt szó se migrációról, se Ukrajnáról, se genderről és más ideológiai kérdésekről, az EU nem támasztott semmilyen más feltételt a 6000 milliárd forintnyi EU-pénzhez. Itt vannak a részletek, hogy mi is van a törvénycsomagban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Beütött Nagy Márton utolsó extraprofitadó-intézkedése: veszteséges lett a bankok kétharmada

Beütött Nagy Márton utolsó extraprofitadó-intézkedése: veszteséges lett a bankok kétharmada

Utoljára a Covid-járvány elején, 2020-ban kezdte ilyen rosszul az évet a magyar bankszektor a jövedelmezőség szempontjából. Annak idején az óvatossági tartalékok, most a különadók ütötték meg profitot, miután a szektorszintű extraprofitadó-terhet tavaly novemberben a duplájára emelte Nagy Márton. Az első negyedévben elért 146 milliárd forintos nem konszolidált nyereség még így is hízelgő annak fényében, hogy jellemzően az egész éves bankadót és extraprofitadót év elején számolják el a bankok, jelen esetben összesen 540 milliárd forintértékben. A bevételtermelés gerincét jelentő kamateredmény is érdemben nőtt, elsősorban a támogatott hitelprogramoknak köszönhetően, miközben a hitelportfólió minősége még tovább javult.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×