Infostart.hu
eur:
378.07
usd:
323.83
bux:
127188.11
2026. április 9. csütörtök Erhard

Jelentősen drágulhat a fővárosi taxizás

Lapinformációk szerint az alapdíj és a kilométerdíj emelését kezdeményezik a budapesti taxitársaságok a Fővárosi Közgyűlésnél.

A Népszabadság azt írta: a taxiszolgáltatás hatóságilag maximált tarifái nyolc éve nem változtak Budapesten. A fővárosban nappal kilométerenként legfeljebb 240 forintot, éjszaka 336 forintot, míg alapdíjként 300 forintot kérhetnek a taxisok.

A javaslat szerint az alapdíj maximuma 500 forint, míg a kilométerenkénti nappali tarifáé 300, az éjszakaié pedig 350 forint lenne. A taxitársaságok úgy vélik: az egyre drágább üzemanyag miatt most 15-20 százalékos díjnövelésre lenne szükség, de az érvényben lévő felső határok miatt ez már nem lehetséges.

Dudás Zoltán, a Taxi Fuvarszervező Társaságok Szövetségének főtitkára azt mondta: a módosításról szóló javaslatot még júniusban szeretnének eljuttatni a Fővárosi Közgyűléshez, de az új tarifákról várhatóan csak ősszel dönthet a testület.

Címlapról ajánljuk
„Az alternatív útvonalon történő olajbeszerzés megkezdődött” – Kormányinfó a választások előtt 3 nappal

„Az alternatív útvonalon történő olajbeszerzés megkezdődött” – Kormányinfó a választások előtt 3 nappal

„Ha végrehajtanánk az EU követelését, 48 600 forinttal több lenne a családok üzemanyagköltsége, a villany 16 000, a gáz 30 000 ezer forinttal lenne drágább havonta”; Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő a vasárnapi országgyűlési választások előtt utoljára várta a sajtó képviselőit a Karmelitába, hogy beszámoljon a hétközi kormányülés friss döntéseiről. Jelentős érdeklődés övezte Magyar Péter Patriótán megjelent friss hangfelvételét, de már a választások utáni helyzetről is hangzottak el újságírói kérdések. Kiderült, a kormány hozzányúlt a stratégiai kőolajkészlethez, és az is, hányan töltötték ki a nemzeti petíciót eddig.

Csizmazia Gábor: Európa nehezen érti meg a Trump-féle amerikai logikát az iráni konfliktusban

Az amerikai elnök az elmúlt napokban egyszerre próbált retorikai nyomást helyezni az iráni rezsimre és közben megnyugtatni az amerikai piacokat. Az európai vezetőknek még nem sikerült kiismerniük a Trump-féle amerikai adminisztrációt – erről beszélt mondta az InfoRádióban Csizmazia Gábor Amerika-szakértő.
inforadio
ARÉNA
2026.04.09. csütörtök, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×