Infostart.hu
eur:
384.78
usd:
328.9
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Csütörtökön kezdődik a kortárs irodalom ünnepe

Minden eddiginél több kortárs magyar könyv, közel négyszáz kötet jelenik meg a június 5. és 9. között 79. alkalommal megrendezésre kerülő Ünnepi Könyvhétre.

Több mint félezer újdonságból választhat az, aki ellátogat június 5. és 9. között a főváros Vörösmarty terére, a 79. Ünnepi Könyvhétre. A rendezvényre csaknem 400 hazai kortárs alkotó műve jelent meg, és számos fordítást is megjelentetnek a kiadók az alkalomra.

A központi rendezvényen 220 hazai és határon túli kiadó 142 pavilonban kínálja portékáját, emellett országszerte majdnem félszáz vidéki városban is könyvnapokat tartanak - mondta el az InfoRádióban Zentai Péter, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesületének elnöke.

A rendezvényt Juhász Ferenc kétszeres Kossuth-díjas költő nyitja meg. A Vörösmarty téri színpadon napközben előadásokat, este koncerteket láthatnak az érdeklődők.

Hanganyag: Olás András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világ- és Európa-bajnoki címvédő Spanyolország legyőzésével bejutott a belgrádi Eb elődöntőjébe, ahol a görögök lesznek az ellenfelek. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban elmondta: jó húzás volt Varga Zsolt részéről, hogy a torna elején inkább Csoma Kristóf védett többet, a „negyeddöntővel felérő” spanyolok elleni meccsen viszont végig Vogel Soma volt a kapuban, így megvoltak a tartalékai.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×