Infostart.hu
eur:
384.85
usd:
334.09
bux:
0
2026. április 4. szombat Izidor

A fiatalokat nem nagyon izgatja a nyugdíj

Csak minden ötödik fiatal gondolkodik arról, hogy miből fog élni nyugdíjasként, és jelentős részük nem is tudja, hogyan számítják ki nyugdíjukat - derült ki egy felmérésből.

A fiatalok jelentős része nincs tisztában azzal, hogyan számítják ki a nyugdíjakat, sőt sokan tévesen úgy gondolják, hogy a nyugdíjba vonulás előtti utolsó 5 évnyi kereset a mérvadó - derül ki abból a kutatásból, amelyet a Medián közvélemény-kutató és a Pend Consulting tanácsadó cég közösen készített.

Szalai Páter, a tanácsadó cég ügyvezetője az InfoRádiónak elmondta: a fiataloknak csak a 20 százaléka tartja fontosnak az öngondoskodást, nekik meg is van erre az anyagi fedezete - 60 százalékuk viszont szívesen tenne félre idős napjaira, de nincs miből.

A felmérésből kiderül, hogy a fiatalok tájékozottsága a nyugdíjjal kapcsoltban nem túl jó: kevesebb mint felük, egész pontosan 40 százalékuk tudja csak, hogyan számítják ki nyugdíját. Sőt a 16 és 35 év közötti korosztály mintegy fele még mindig az utolsó 5 év alapján számított nyugdíj "városi legendájában" hisz.

További részletek az InfoRádió Befektető című magazinjának csütörtök esti adásában hallhatnak.

Hanganyag: Hermann Irén

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mi lesz Iránnal? – érdekességek a vb-mezőnyről

Mi lesz Iránnal? – érdekességek a vb-mezőnyről

Szerda hajnalban teljes lett a 2026-os világbajnokságnak a 48-as mezőnye – írjuk optimistán. A helyek elkeltek, de, persze, nem tudjuk, mit hoz a következő nagyjából két, két és fél hónap a világpolitikában. Mindenesetre az megvan, hogy a három rendező ország gárdája mellett mely csapatok harcolták ki a vb-részvételt.

Bendarzsevszkij Anton: Putyin már hajlott volna a békére, de Irán miatt elillant a kompromisszumkészsége

A legnagyobb gazdasági impaktja jelenleg a közel-keleti helyzet megoldásának van, így az orosz–ukrán konfliktus rendezése másodlagossá vált – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. A szakértő szerint az orosz gazdaság „mentőövet kapott” az olajárak elszabadulásával, Vlagyimir Putyin pedig most már nem mutat olyan nyitottságot a béketárgyalásokra, mint két-három hónappal ezelőtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×