Infostart.hu
eur:
384.89
usd:
328.48
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Továbbra sem közeledik a MÁV és a VDSZSZ álláspontja

Az újabb egyeztetésen sem közeledtek az álláspontok a MÁV és a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete között; a tárgyalást egy hét múlva folytatják Herczog László közvetítő bevonásával.

A VDSZSZ továbbra is azt követeli, hogy minden vasutas kapjon nettó 250 ezer forintot a MÁV Cargo privatizációs bevételéből, illetve 10 százalék többlet-bérfejlesztést kér a megajánlott 6,9 százalékon felül.

Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője azt mondta: a szakszervezet követeléseit továbbra is alaptalannak, jogilag és gazdaságilag teljesíthetetlennek tartják.

A VDSZSZ alelnöke azt mondta: annak ellenére nem közeledtek az álláspontok, hogy a szakszervezet több kompromisszumos ajánlatot is tett a helyzet rendezésére.

Bárány Balázs kifogásolta, hogy a MÁV nem értékelte a szakszervezetnek azt a korábbi döntését, amellyel a sztrájkot március 9-ig felfüggesztették.

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×