Infostart.hu
eur:
363.93
usd:
315.79
bux:
146820.42
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Egy csokornyi hóvirág letépése már bűncselekmény

Természetvédelmi őrök próbálják megóvni a nemzeti parkjaink védett növényeit, a hóvirágot és a tavaszi tőzikét. A virágszedőket - akik gyakran megrendelésre gyűjtik a növényeket - még a magas bírság sem tartja vissza attól, hogy rombolják a környezetet.

Természetvédelmi őrök felügyelik, hogy a védett hóvirágot és a tőzikét a Fertő-Hansági és az Õrségi

Nemzeti Park területén ne szedhessék le. A természetvédelmi őrszolgálat vezetője az InfoRádiónak elmondta: 23 őr dolgozik náluk, ennyi ember azonban nem tudja a park

<

Hóvirág

teljes területét folyamatosan szemmel tartani.

A több száz hektáros erdő folyamatos felügyelete reménytelennek tűnik, ha a látogatók nem látják be maguktól, hogy a virágok leszedésével kárt okoznak.

A hóvirág és a tavaszi tőzike védett növény, ha valakit tetten érnek, hogy leszedte ezeket, a virágok minden egyes szála után 10 ezer forintos bírságot kell fizetnie. Ha azonban legalább tizet tép le, azzal már természetkárosítás bűntettét követi el.

Váczi Miklós, a természetvédelmi őrszolgálat vezetője az InfoRádióban elmondta: volt olyan eset, hogy valaki külföldi megrendelésre szedte a virágokat és pusztította a hazai erdőt.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet megspórolni

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet megspórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Közel egymillió magyar házat érint a probléma: megvan a terv a méregdrága fűtésű otthonok megmentésére

Közel egymillió magyar házat érint a probléma: megvan a terv a méregdrága fűtésű otthonok megmentésére

Több tucat építőipari és pénzügyi vállalat partneri összefogásával felújítási mintaprojekt indult Magyarországon a rossz energiahatékonyságú, de széles körben elterjedt Kádár-kockák korszerűsítésére. A kezdeményezés célja egy olyan gyakorlati útmutató létrehozása, amellyel ezek az elavult épületek bontás nélkül alakíthatók át modern, egészséges és akár 90 százalékkal alacsonyabb fenntartási költségű családi otthonokká – írják közleményükben a cégek. Az épületátalakítások és az energiatakarékosság is kiemelt témáink lesznek a Portfolio Property Investment Forum konferencián, érdemes mielőbb lecsapni a helyekre!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×