Infostart.hu
eur:
363.81
usd:
310.6
bux:
132855.51
2026. április 28. kedd Valéria

Fidesz-KDNP: jelöljön új személyt az NBH élére Szilvásy!

A Fidesz és a KDNP azt kéri a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli minisztertől, hogy Laborc Sándor helyett jelöljön új személyt a Nemzetbiztonsági Hivatal élére.

A Nemzetbiztonsági Bizottság kereszténydemokrata elnöke, Simicskó István arra kérte Szilvásy Györgyöt, vegye figyelembe, hogy a testület csütörtöki ülésén nem támogatta Laborc Sándor kinevezését.

A bizottság közel ötórás ülésén öt szocialista igen, öt ellenzéki nem és egy SZDSZ-es tartózkodás mellett Laborc Sándort nem tartotta alkalmasnak az NBH főigazgatói posztjára, Szilvásy György ugyanakkor az ülés után újságíróknak azt mondta, hogy ha a jelölt C típusú átvilágítása rendben lesz, akkor a bizottság döntése ellenére az ő kinevezését terjeszti fel a miniszterelnöknek.

Simicskó István ugyanakkor hangsúlyozta: a rendszerváltás óta nem volt példa arra, hogy a kormány ilyen módon szembehelyezkedjen a végrehajtó hatalmat ellenőrző parlamenti bizottság döntésével, és "dafke", továbbra is azt a személyt jelölje, akit a testület nem tartott alkalmasnak.

A kereszténydemokrata politikus szerint "példátlan az az eltökéltség", amivel Szilvásy György ragaszkodik Laborc Sándor kinevezéséhez.

Simicskó István kiemelte: a KGB akadémián végzett Laborc Sándor kinevezése akkor sem lenne helyes, ha még mindig a Varsói Szerződés tagja lenne Magyarország, de az sem lenne helyes, ha a CIA akadémiáján végzett személyt jelölnének a posztra.

A politikus hozzátette: önmagában nem azzal van baj, hogy valaki Moszkvában tanult, ettől még dolgozhat az NBH-ban, hanem az, hogy egy ilyen személyt a hivatal élére akarnak kinevezni.

A Fidesznek van több jelöltje is a posztra, de a kormánynak a feladata jelölni - közölte a Nemzetbiztonsági Bizottság elnöke.

Simicskó István szerint az a kérdés is jogosan vetődhet fel, hogy milyen lesz Laborc Sándor C típusú átvilágítása, amikor ezt az a nemzetbiztonsági szolgálat végzi, amelynek ő fél éve megbízott főigazgatója.

Címlapról ajánljuk
Cseh Tibor András: újfajta betegségek jelentek meg, változott a sertéshús ára is

Cseh Tibor András: újfajta betegségek jelentek meg, változott a sertéshús ára is

Az afrikai sertéspestis még úgy is képes komoly piaci károkat okozni a magyar állattenyésztésnek, hogy megakadályozzák a betegség átterjedését a vadállományról a haszonállatokra – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke. Cseh Tibor András beszélt a helyzet megoldási lehetőségéről, valamint az itthon újnak számító, a szőlőt pusztító aranyszínű sárgaság nevű kór veszélyeiről, ahogy a NAK jövőjéről is.

Ukrajna: Magyar Péter nagy bejelentést tett

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel a leendő magyar miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
inforadio
ARÉNA
2026.04.29. szerda, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. vezérigazgatója
Varga Mihály szavaira erősödött a forint

Varga Mihály szavaira erősödött a forint

A forint a délelőtti gyengülést követően erősödésbe váltott, miután Varga Mihály jegybankelnök megszólalt az MNB kamatdöntése után. A Monetáris Tanács az előzetes várakozásoknak megfelelően 6,25 százalékon tartotta az alapkamatot. A keddi sajtótájékoztatón Varga Mihály arról is beszélt, hogy az ülésen egy háttéranyag is napirendre került az euró bevezetésének előszobájának tekintett ERM–II árfolyamrendszerhez való esetleges csatlakozás feltételeiről. Jelezte, hogy ezt a dokumentumot megosztják az új kormány illetékeseivel, a jegybank pedig kész együttműködni a folyamatban, ugyanakkor a döntés a kormány hatásköre. A forint erősödése ezt követően gyorsult fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×