Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Budapesten az autósok majd negyede már mobillal fizet a parkolásért

Alig több mint egy év alatt két és félszeresére nőtt a mobiltelefonos parkolásidíj-fizetők száma Budapesten. A fővárosban a parkolások már több mint 12 százalékát a mobiltelefonjuk segítségével fizetik ki az emberek.

Bár a nyugat-európai országok nagyvárosaiban a parkolóknak csaknem 30 százaléka használja a mobilfizetést, Magyarországon még sokan idegenkednek ettől.

Szalay Erika, az Első Mobilfizetés Elszámoló Zrt. vezérigazgatója elmondta: a fővárosban a parkolások 12 százalékát fizetik ilyen módon. Jelenleg nagyjából 50 ezer ember veszi igénybe a szolgáltatást.

A legtöbb ember attól fél, hogy ha szélvédőjére nem rak ki cédulát, akkor automatikusan megbüntetik, és az ügye elintézése csak bosszúsággal jár majd.

A cég vezetője azonban elmondta: az ügyfél kérhet a parkolásairól egy részletes számlát. A tranzakciós rendszer pontosan kimutatja, hogy az ügyfél hol, mikor és milyen időtartamra fizette ki a parkolási díjat, ezt a kimutatást pedig a parkolási társaságok is elfogadják.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×