eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály

Rogán: Nagy Imre eltanácsolná Gyurcsányt

Nemzeti kormányra és nemzeti egységet képviselő miniszterelnökre van szüksége Magyarországnak, és ha komolyan akarjuk venni a demokráciát, együtt kell fejet hajtani a pesti srácok emléke előtt - mondta Rogán Antal V. kerületi polgármester a Vértanúk terén, a Nagy Imre szobornál tartott '56-os megemlékezésen.

A fideszes országgyűlési képviselő úgy fogalmazott: ma is lehet az akkori helyzettel kialakított analógiákat felsorakoztatni.

Ötvenhatban is morális, gazdasági és politikai válságban volt az ország, csakúgy, mint napjainkban, 17 évvel a rendszerváltozást követően, és a kormányt most is "a hazugság tartja egyben" - hangoztatta.

Rogán Antal azt mondta, hogy Nagy Imre kommunistaként tudott dönteni, és azért lehetett a forradalom vezéralakja, mert kicsit másként, "emberileg" gondolkodott a diktatúra rendszerében.

Mint hozzátette: Nagy Imre nemzeti egységkormányt hozott létre, de amikor az elbukott, nem lett áruló, tisztában volt sorsával, ami beteljesedett rajta.

A Belváros-Lipótváros polgármestere azt mondta: "ha Nagy Imre ma is élne, azt mondaná Gyurcsány Ferencnek, adja át a kormányzást egy másik baloldali politikusnak, aki a nemzeti értéket és egységet képviseli".

Címlapról ajánljuk
Már megint nyílik a vagyoni olló: lemaradnak a világ szegényei

Már megint nyílik a vagyoni olló: lemaradnak a világ szegényei

Az utóbbi tíz évben leállt a világ szegényebb országainak felzárkózása. Azaz, lassabban haladnak a jólét felé, mint ahogy a gazdagok gazdagodnak. Pedig, a 90-es évek közepétől húsz éven át éppenséggel visszaszorulóban volt a szegénység és javultak a mutatók. A folyamat azonban körülbelül tíz éve elakadt – írja az Economist magazin.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Ijesztő trend indult újra a világban, ismét nő a szakadék

Ijesztő trend indult újra a világban, ismét nő a szakadék

Az elmúlt évtizedben megtorpant a fejlődő országok felzárkózása a gazdagabb nemzetekhez képest. Az Economist magazin elemzése szerint a szegényebb országok jóléti mutatói lassabban javulnak, mint ahogy a fejlett gazdaságok gyarapodnak. Ez a trend ellentétes az 1990-es évek közepétől kezdődő húszéves időszakkal, amikor a globális szegénység csökkenő tendenciát mutatott - közölte az Infostart.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×