Infostart.hu
eur:
354.23
usd:
311.45
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Fizetni kell az ingyenes védőoltásért - lapszemle

Egyes orvosok térítési díjat kérnek az ingyenes védőoltásért - írja a Népszabadság. Az ingyenesség ugyanis csak az oltóanyagra vonatkozik.

A Népszabadság azt írja, hogy az ingyenes védőoltásért térítési díjat kérnek az orvosok, így a hamarosan beadandó influenza elleni vakcináért is. Van aki semmit sem fogad el, de van aki több ezer forintot is elkér, csak azért, hogy beadja az oltást. Az ingyenesség ugyanis csak az oltóanyagra vonatkozik, nem pedig az oltás beadására. A veszélyeztetett idősebb emberrek egy része azonban nem tud fizetni.

A Magyar Nemzetben arról számol be, hogy hiábavaló lehet a lakosság és a vállalkozások áldozatvállalása érdemi reformok, az állami kiadások csökkentése, az adórendszer átalakítása, valamint a foglalkoztatás növelése nélkül - figyelmeztetnek közgazdászok. Jövőre az inflációt meghaladó mértékben hét százalékkal, azaz 142 milliárd forinttal több pénz jut a 2008-as költségvetés tervei szerint állami működésre.

Hanganyag: Rezsek Gyõzõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×