Infostart.hu
eur:
354.5
usd:
311.71
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Gigászi baki az augusztus 20-i ünnepségen: "Belealáztak a földbe"

Sajnálatát fejezte ki és mindkét érintettől elnézést kér az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) amiatt, hogy Forgács Péter filmrendező helyett tévedésből Forgács Pétert, a Győri Nemzeti Színház igazgatóját hívta meg a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjének átadására. A színházigazgató megalázónak tartja a történteket.

A tárca mérhetetlenül sajnálja a tévedést és mindkét érintettől elnézést kér - közölte az OKM sajtóirodája, azután, hogy kereskedelmi televíziók hírt adtak az esetről.

Az információk szerint a minisztérium előzetesen a színházigazgatót értesítette arról, hogy kitüntetést kap. A Jászai Mari-díjas színész, rendező, igazgató elment az Iparművészeti Múzeumba, de az ünnepségen nem őt, hanem a filmrendezőt szólították.

A tárca sajtóirodája szerdán este közölte: telefonon megpróbálták elérni mindkét érintettet, de egyelőre nem sikerült beszélni velük

Tájékoztatásuk szerint Forgács Péter igazgató az ünnepségen nem jelezte a minisztérium munkatársainak, hogy tévedés történt, arról az OKM csak szerdán, egy televíziós híradásból értesült.

A sajtóiroda közlése szerint a számítógép az előterjesztésben foglaltaktól eltérő adatokat adott ki, ezek alapján jutott el az értesítés - tévesen - a színigazgatóhoz.

Az augusztus 20-ai díjátadáson kínos helyzetbe került színházi vezető szerdán este az MTI-nek azt mondta: a történtekért egyelőre nem kért tőle elnézést a minisztérium.

"Belealáztak a földbe" - fogalmazott Forgács Péter, akit Hiller István oktatási és kulturális miniszter aláírásával levélben értesítettek arról, hogy augusztus 20-án kitüntetik.

Mint felidézte, amikor az ünnepségen meghallotta a nevét, elindult a díjátadó Hiller István felé. A neve után elhangzott, hogy "Balázs Béla-díjas filmrendező", ekkor földbe gyökerezett a lába, mert abban a pillanatban érezte, fatális tévedés történt.

A történet azonban ezzel nem ért véget - folytatta Forgács Péter. Az ünnep másnapján felhívta a kulturális tárca kitüntetési osztályát.

Az osztálynak korábban jelezte, hogy nem biztos a részvétele az augusztus 20-ai díjátadáson, mivel 19-én este még Sepsiszentgyörgyön vendégszerepel. A minisztériumi munkatárs a korábbi beszélgetésre utalva kedden azt közölte vele, bármikor átveheti a díjat a tárcánál, ha nem ért oda a hétfői ünnepségre.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Budapest legnagyobb barnamezős, rozsdaövezeti fejlesztése indul el a XIII. kerületben, a volt Láng Gépgyár 8,2 hektáros területén. A Láng Negyedben több ütemben, várhatóan 2031-ig 2607 lakás, mintegy 70 ezer négyzetméternyi irodaterület, kereskedelmi és vendéglátófunkciók, valamint egy két hektáros közpark jön létre. Az első ütem átadását 2028 decemberére tervezik. Rózsahegyi Zsanettet, a projekt vezetőjét arról kérdeztük, hogyan lehet egy ekkora városnegyed-fejlesztést elindítani a jelenlegi piaci környezetben, milyen infrastrukturális vállalások kapcsolódnak a beruházáshoz, és miért választottak 100 milliárd forintos kötvényfinanszírozást a hagyományos projekthitel helyett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×