Infostart.hu
eur:
376.61
usd:
321.98
bux:
129217.88
2026. április 8. szerda Dénes

A PM már postázta ötleteit Sólyomnak

A Pénzügyminisztérium megküldte javaslatait a köztársasági elnöknek azzal kapcsolatban, hogy a kormány milyen új szabályokat, elveket szeretne érvényesíteni a költségvetés tervezésével kapcsolatban - jelentette be a tárca irányítója.

Veres János elmondta: a költségvetés tervezésével, összeállításával, a tervezett költségvetési hivatal felállításával kapcsolatos ötpárti egyeztetések következő fordulója augusztus 30-án lesz.

A miniszter közölte: a kormány szeretné elérni, hogy minél előbb elfogadják azokat az új javaslatokat, törvényi változtatásokat, amelyek megújítják a magyarországi mindenkori éves költségvetés tervezését, összeállítását.

Ennek alapvető célja az, hogy a költségvetés-politika tartósan átlátható legyen, az ország adósságszintje csökkenjen, és a maastrichti kritériumként megszabott, a GDP-hez mérten 60 százalékos szint alá kerüljön tartósan az államadósság - tette hozzá.

Fidesz: hazudtak!

"Gyurcsány Ferenc és a szocialisták hazudtak Magyarországnak, átverték a magyar embereket, amikor eltitkolták a gazdaság valós állapotát, és meghamisították a nemzetgazdasági adatokat. (...)
A kormány hazugságainak árát mind a mai napig az emberekkel fizetteti meg, ár- és adóemelések, valamint megszorító csomagok formájában" - írta közleményében a Fidesz frakcióigazgatója.

A költségvetés átláthatóságát, ellenőrizhetőségét célzó ellenzéki javaslatokat - így például a Költségvetési Tanács felállítására vonatkozó előterjesztést - rendre, érdemi vita nélkül lesöpörték az Országgyűlésben - közölte Répássy Róbert.

Címlapról ajánljuk
Oeconomus: térségünkben hazánkkal van az Egyesült Államoknak a legjobb kapcsolata

Oeconomus: térségünkben hazánkkal van az Egyesült Államoknak a legjobb kapcsolata

J. D. Vance budapesti látogatásának nemcsak a diplomáciai kapcsolatok ápolása lehetett a célja, hanem a tavaly novemberben napirendre került gazdasági és energetikai együttműködések folytatása is – mondta az InfoRádióban Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány nemzetközi kapcsolatok elemzője.

Újabb közvélemény-kutatások a kampányhajrában

Az Iránytű, a 21 Kutatóközpont és a Medián friss adatai szerint a Tisza Párt választási győzelmének mértéke a kérdéses csupán, az emberek a kormányzással nem túlságosan elégedettek. A kutatók nem mind ugyanarra voltak kíváncsiak a telefonálás alkalmával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.08. szerda, 18:00
Orbán Balázs
a miniszterelnök politikai igazgatója, a Fidesz–KDNP választási kampányfőnöke
Fordulat: tűzszünetet kötött Amerika és Irán, megnyílik a Hormuzi-szoros – Percről percre híreink az iráni háborúról szerdán

Fordulat: tűzszünetet kötött Amerika és Irán, megnyílik a Hormuzi-szoros – Percről percre híreink az iráni háborúról szerdán

Szerda hajnalban érkezett Donald Trump amerikai elnök bejelentése, hogy kéthetes tűzszünet született Iránnal, pénteken pedig tárgyalások indulnak a felek között Pakisztán fővárosában, Iszlámábádban. Az Egyesült Államok erre az időszakra felfüggeszti a bombatámadásokat az iszlám köztársaság ellen, és Irán megnyitja a Hormuzi-szorost. Az iráni külügyminiszter közölte: a vízi útvonalon való biztonságos átkelésre úgy van lehetőség, ha az érintettek koordinálnak az iráni haderővel. Izrael bejelentette, támogatják a tűzszünetet Washington és Teherán között, a fegyvernyugvás viszont nem terjed ki Libanonra. Trump azelőtt egy órával jelentette be a tűzszünetet, hogy lejárt volna az a 10 napos ultimátuma, miszerint "egy teljes civilizáció elpusztulásával" fenyegetett. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×