Infostart.hu
eur:
389.92
usd:
338.62
bux:
121905.33
2026. március 12. csütörtök Gergely

Elhunyt Burget Lajos

Hosszú betegség után, életének 75. évében szombaton Budapesten elhunyt Burget Lajos Rózsa Ferenc-díjas és Aranytollas újságíró, Nyíregyháza életműdíjasa.

Burget Lajos a Hajdú-Bihari Naplónál kezdte újságírói pályafutását, majd évtizedeken át Nyíregyházán dolgozott. 1968-tól a Kelet-Magyarország munkatársa, 1989-től két éven át az általa alapított Határ-Szél című hetilap igazgató-főszerkesztője, 1991 és 2001 között az Amerika Hangja magyarországi tudósítója, 1997-től 2005-ig az Index-Kelet munkatársa volt.

Több könyve jelent meg Nyíregyházáról, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg tájegységeiről. Szép sikert aratott a főként gyerekeknek szánt Mesés szókincs (2000), valamint a Szótárház (2004) című kötete, amelyekben a mesék ma már gyakran ismeretlenül csengő szavait, illetve népies, régies, történeti kifejezéseket gyűjtött egybe és magyarázott meg.

Címlapról ajánljuk
Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Lezajlott az utolsó plenáris parlamenti ülés, és akár a Fidesz, akár a Tisza nyeri meg az április 12-i választást, az már biztos, hogy a következő Országgyűlés teljesen más lesz, mint a mostani. A kormányoldalról és az ellenzék soraiból ugyanis nagyon sokan nem indulnak el a voksoláson – összeállításunk róluk szól.

Czepek-bizottság – Üzenet egy kijevi óvóhelyről

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról – erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában. Közben az Európai Bizottság vizsgálati misszió küldését javasolta Ukrajnába vezeték körül kialakult vita tisztázása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szétbombázza Irán az olajipart, lángokban áll a Hormúzi-szoros, ugrik az olajár - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Szétbombázza Irán az olajipart, lángokban áll a Hormúzi-szoros, ugrik az olajár - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Irán egy napon belül hat tankerhajót is megtámadott a Perzsa-öbölben, egy iraki kikötőben horgonyzó hajón súlyos sérültek, halottak is vannak. Az olajár a hírre meredeken ugrott, a Brent olaj ma reggel ismét 100 dollár / hordó fölé száguldott. Az iráni vezetés közben azzal fenyegetőzik, hogy amerikai techcégek közel-keleti irodáit fogja lőni. Az izraeli és amerikai légierő folyamatosan bombázza Irán területeit - annak ellenére, hogy Trump elnök bejelentette többször is a háború végét az elmúlt napokban, a helyzet folyamatosan eszkalálódik. Chris Wright amerikai energiaügyi miniszter közben bejelentette: még hetek kérdése lehet, mire Amerika tengerészeti kíséretet tud biztosítani a Hormuzi-szoros olajtankereinek. Délután Irán új vezére bejelentette: a Hormuzi-szoros lezárva marad, mint "nyomásgyakorlási eszköz." Cikkünk percről percre frissül az iráni háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×