Infostart.hu
eur:
362.13
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Horn: az őszi zavargásokat az ellenzék háttérmunkája okozta

A tavaszi választások előtt nem egyeztetett egymással az MSZP és az SZDSZ egy közös programról - mondta az InfoRádióban a szabad demokraták ügyvivője. Horn Gábor elmondta: a programok összehangolását a választások után kezdték meg, de bizonyos kérdésekben az egyeztetés még most is zajlik.

Mindkét pártnak volt választási programja, de ezeket nem hangolták össze a választások előtt - mondta Horn Gábor, hozzátéve: "nem volt automatikus, hogy hogyan folytatjuk".

Ebben az értelemben újra kellett kezdeni az együttműködést, és "kínkeservesen összehangolni a programokat". Érzékelhető és látható volt, hogy egészen máshogy gondolkodunk bizonyos kérdésekről - jelentette ki.

Bár mindenki vérmérséklete szerint gondolkodott arról, hogy nyerhet-e a koalíció, egy hónappal a választások előtt még kevesen hittek abban, hogy a kormánypártok felhatalmazást kapnak a folytatásra. "Én hittem az SZDSZ-ben, de az MSZP szereplésével kapcsolatban nem voltak optimista, nem is ez a dolgom" - mondta.

Az őszi budapesti zavargások okát az SZDSZ ügyvivője nem a kormányfő kiszivárgott balatonőszödi beszédében látja. A politikus úgy fogalmazott: az akció egy hosszasan előkészített folyamat része volt, amely egy vereséget kezelni nem tudó ellenzék háttérmunkájának eredménye.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×