Infostart.hu
eur:
362.12
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Gazdag lesz a bankárok karácsonya

A munkavállalóknak kedvezhetnének a cégek a jutalékok kifizetésének előrehozásával. Ha még idén kifizetik a juttatásokat, akkor 6%-kal alacsonyabb járulék terheli azokat.

A Népszabadság arról ír, hogy óriási az eltérés a munkaadók és a munkavállalók béremelési javaslata között, ezért nem sok esély van arra, hogy lesz az idén országos bérajánlás. Ez megnehezíti a közszférában folyó bértárgyalásokat is. Egyre kisebb az esély arra, hogy sikerül az idén megegyezniük a kormány és a szociális partnerek képviselőinek az országos bérajánlásról. Az egyezség késésben van, hiszen tavaly már november 25-re sikerült tető alá hozni a megállapodást. Az Országos Érdekegyeztető Tanácsban patthelyzet alakult ki: nincs értelme a plenáris ülést összehívni, mert egyik fél sem hajlandó engedményekre.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Futó Barnabás ügyvéd szerint nem zárható ki, hogy egy esetleges kártérítési perben a bíróság a BRFK vezetőit is elmarasztalná, netán részleges kártérítésre kötelezné a Szabadság téri székházostrommal kapcsolatban, ugyanis a per során a rendőrség magatartását is vizsgálnák. A közelmúltban nyilvánosságra hozott belső vizsgálat szerint, a BRFK vezetői súlyos mulasztásokat követtek el.

A Napi Gazdaság szerint gazdag lesz a bankárok karácsonya. A munkavállalóknak kedvezhetnének a cégek a bónuszok és jutalékok kifizetésének előrehozásával. Ha ugyanis még az idén kifizetik a juttatásokat, akkor 6%-kal alacsonyabb járulék terheli azt, ráadásul a magas keresetű alkalmazott összevont éves jövedelme kisebb eséllyel haladja meg a 6.7 millió forints határt, amely után 4%-os szolidaritási adót kell fizetni.

A Világgazdaság arról ír, hogy új helyzetet teremt Magyarország keleti határán Románia uniós felvétele. Jövő januártól az ott dolgozó vámosok munkájának zöme a jövedéki ellenőrzésekre koncentrálódik. Félő ugyanis, hogy az árkülönbség miatt megindul a román (és bolgár) cigaretta beáramlása az országba. Ezért szigorítást vezetnek be az új év első napjától: Románia felől mindössze 200 szál cigaretta hozható be adómentesen.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×