Infostart.hu
eur:
392.3
usd:
338.03
bux:
121885.96
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Áder: Gyurcsány ne szervezzen merényletet saját maga ellen!

"Felszólítom Gyurcsány Ferencet, ha azon töri a fejét, hogy utcára küldi provokátorait, ha netán azt gondolja, hogy néhány ember élete sem drága ár azért, hogy ő hatalomban maradjon, és hogyha esetleg az is megfordult a fejében, hogy saját maga ellen megrendezne egy merényletet, ezt ne tegye" - jelentette ki sajtótájékoztatóján Áder János fideszes politikus, az Országgyűlés alelnöke. Az MSZP szerint a Fidesz már a józan ész határait feszegeti az ilyen kijelentésekkel.

Áder János szerint Gyurcsány Ferenc szorult helyzetben van, a nyugalom nem jó neki. Úgy vélte, a kormányfő számára nyilván politikailag nem hasznos, ha a következő nyolc napban arról szól a közbeszéd, miért nem csinált a kormány négy évig semmit, vagy hogy kaptak-e csúszópénzt a szocialisták és a szabad demokraták a Strabagtól vagy sem.

A fideszes politikus Debreczeni József az Új miniszterelnök című könyvéből idézett két történetet, amelyek szerinte azt bizonyítják, hogy Gyurcsány Ferenc gátlástalan lépésekre volt képes, amikor az MSZP szorult helyzetbe került.

Nyakó István, az MSZP szóvivője szerint "eddig csak a parlamentarizmus kereteit feszegette a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség, ma azonban már a józan ész határait".

"Javaslom Áder Jánosnak, mielőtt ilyen kijelentésekre ragadtatja magát, egyszer gondolatban énekelje el a magyar Himnuszt, számoljon el tízig, és gondolkozzon el azon, hogy a pártpolitikai érdekek az előbbre valók, vagy pedig az ország nyugalma" - mondta a szóvivő.

"Nekünk ez nem pártpolitikai kérdés, hanem Magyarország nyugalmának a kérdése" - jelentette ki Nyakó István.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Szétbombázzák Irán fővárosát, Katar katasztrófára figyelmeztet, Trump végleges kapitulációt vár - Híreink az iráni háborúról pénteken

Szétbombázzák Irán fővárosát, Katar katasztrófára figyelmeztet, Trump végleges kapitulációt vár - Híreink az iráni háborúról pénteken

Irán továbbra is aktívan rakétázza majdnem az összes, vele szomszédos országot: Bahrein és Katar az éjszaka folyamán is támadás alatt állt, a teljesen semleges Azerbajdzsán tegnap kapott először dróntámadást. Donald Trump amerikai elnök eközben lehet, hogy mégis letett a szárazföldi invázió lehetőségéről, viszont közölte: a bombázás fönnmarad, amíg Irán meg nem adja magát. Az izraeli légierő folytatja az Irán elleni légicsapásokat, ezzel párhuzamosan pedig egyre több európai állam száll be a védekező műveletekbe: a legfrisebb csatlakozó a Trump által megfenyegetett Spanyolország, az ő hajóik Ciprust fogják védeni. Katar a nap folyamán figyelmeztetett: lehet, hogy teljesen leállítják az energiahordozók exportját, ha nem sikerül pár héten belül véget vetni a háborúnak. Teheránt közben a háború eddigi legsúlyosabb légi offenzívája érte, az iráni főváros lángokban áll. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×