Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Takács: alkotmányozó nemzetgyűlés kell, mert alkotmányos válság van

A Kossuth téren közfelkiáltással megalakították a Nemzeti Kerekasztalt, illetve hangsúlyozták, hogy "alkotmányozó nemzetgyűlést" is össze kell hívni. A demonstráció egyik vezéralakját, Takács Andrást az InfoRádió ez utóbbiról kérdezte.

A Kossuth téren az alkotmányozó nemzetgyűlés, mint igény természetesen felvetődött, és arra szükség is van, mert az a probléma, hogy ma Magyarországon alkotmányos válság is van egyben.

Miért?

Azért, mert egy ilyen politikai helyzetben, mint amit Gyurcsány Ferenc előidézett, a Magyar Köztársaság elnökének nincs módja erkölcsi és morális alapon úgy dönteni, hogy az a kormány nem lehet legitim, amelyik hazugsággal került hatalomra, ilyen jogosítványa nincs.

Az, hogy "igénylik az alkotmányozó nemzetgyűlés összehívását", pontosan mit jelent? Eldöntötték már, hogy mikorra hívják össze, hogy mit szeretnének?

Alapvetően azt, hogy a történelmi alkotmányunk jogfolytonosságát visszaállítsuk, a mai magyar politikai és társadalmi körülményekre adaptálva azok az értékek érvényesüljenek a magyar alkotmányban, amelyek ezer éven keresztül fenntartották Magyarországot.

Mondok 2-3 olyan passzust, ami nagyon fontos: 1. minden jog forrása a Szent Korona, 2. hatalmi erő alkotmányt nem írhat, nem módosíthat.

Az alkotmányozó nemzetgyűléssel kapcsolatosan megvannak azok a szakértők, akik ennek a tartalmi, formai részét elő fogják készíteni. Itt legfeljebb elvekben lehet bizonyos kérdéseket tisztázni, a szakmai részét lebonyolítani nem lehet egy köztéren, ez nyilvánvaló mindenki számára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hamilton már levezet, Leclerc mintha másfelé kacsingatna – mi lesz veled, Ferrari?

Hamilton már levezet, Leclerc mintha másfelé kacsingatna – mi lesz veled, Ferrari?

A maranellói csapat a második helyen áll a konstruktőrök vb-pontversenyében, de a Miami Nagydíj alapján csökkent az esélyük a világbajnoki címekre. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban azt mondta, a Ferrari a szezon elejéhez képest nem tudott akkorát előrelépni, mint a McLaren vagy a Red Bull, és a pilóták körüli folyamatos pletykák is nehezítik a jövő tervezését.

Ezeket is megörökölte az új parlament az előző ciklusból

Az újonnan megválasztott Országgyűlés tárgysorozatában automatikusan három visszaküldött törvény marad az előző ciklusból, ezek közül egy ciklusokon át öröklődő, 2017-ben benyújtott jogszabály a legrégebbi.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Nagy fordulat: 12 százalékos növekedés és öt trend, ami a magánbefektetőknek is szól

Nagy fordulat: 12 százalékos növekedés és öt trend, ami a magánbefektetőknek is szól

A Knight Frank évente kiadott globális The Wealth Report-ja szerint 2025-ben fordulóponthoz érkezett a világ kereskedelmi ingatlanpiaca: az irodák és a kiskereskedelmi ingatlanok újra a befektetők fókuszába kerültek, a nagy értékű tranzakciók visszatértek, és az intézményi tőke több mint 144 milliárd dollárnyi friss forrással készül a 2026-os évre. A tanácsadócég szerint a piac fordulatát öt kulcstrend mozgatja, amelyek a magánbefektetők számára is jól használható iránymutatást adnak - az erről szóló összefoglalónk után pedig a világ luxuslakás-trendjeit vesszük górcső alá, amit ugyanebben a kiadványban elemzett a Knight Frank.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×