Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
328.79
bux:
120309.85
2026. január 21. szerda Ágnes

Összevonják a határőrséget és a honvédséget

A rendőrség és a határőrség összevonását, a rendvédelmi szervezetek regionális átalakítását, valamint a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem és a Rendőrtiszti Főiskola összevonását tervezi a kormány.

Az MSZP-frakció munkacsoport-vezetője elmondta: a rendőrség és a határőrség integrációját az év végéig be kell fejezni.

Vadai Ágnes hangsúlyozta: erre mindenképpen szükség van a schengeni csatlakozás miatt, akkor is ha lesznek olyan határszakaszok, ahol nem szűnik meg az ellenőrzés.

A politikus hozzátette: arról egyelőre nem döntöttek, hogy hol lesznek a rendőrség regionális központjai és kik vezetik majd azokat.

A Fidesz-frakció védelmi kabinetvezetője szerint pártja csak olyan átalakításban partner, amely a növeli az emberek biztonságát.

"Nem lehet több pénzt elvonni a két szervezettől" - mondta Lázár János, aki hozzátette: amennyiben a Fidesz azt látja, hogy a határőrség és a rendőrség összevonása megerősítené a két szervezetet, illetve a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem és a Rendőrtiszti Főiskola összevonása a szakmai színvonal emelkedését jelentené, akkor támogatnák az átalakításokat.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Évekre jegelhették Ursula von der Leyen eddigi legnagyobb húzását

Évekre jegelhették Ursula von der Leyen eddigi legnagyobb húzását

Ugyan nemrég a tagállamokat tömörítő Európai Tanácson sikeresen megszavazták az EU-t Dél-Amerikával összekötő Mercosur-megállapodást, az együttműködést ellenző országok közül többen jelezték, hogy a Parlament berkein belül fogják folytatni az „ellenállást”. Az elsősorban szélsőbalról és jobbról ellenzett partnerség persze más pártcsaládokat is megosztott a saját tagállamuk vélt vagy valós érdekei miatt, így hajszállal ugyan, de jelentős időre elkaszálták a szabadkereskedelmi egyezmény hivatalos ratifikációját. Mindez azonban közel sem biztos, hogy megállítja az alku előrehaladását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×