Infostart.hu
eur:
385.98
usd:
332.1
bux:
124570
2026. március 11. szerda Szilárd

Somogyi Ferenc ezután is külügyes lesz

A határon túli magyarokkal való viszony újragondolását, hatékonyabbá tételét szorgalmazta az új külügyminiszter. Göncz Kinga, aki nem sokkal eskütétele után tartott sajtótájékoztatót, azt mondta: ki kell használni az uniós tagsággal adódó lehetőségeket is.

Aktív és sikeres időszaknak tartja az elmúlt másfél évet a leköszönő külügyminiszter.

Somogyi Ferenc szerint ezalatt kiegyensúlyozott lett a magyar külpolitika. Pozitívumként említette, hogy a miniszterelnök vagy a külügyminiszter külföldi látogatásain a legritkább esetben kellett súlyos problémákról tárgyalni.

Somogyi Ferenc elmondta, ha leköszön a posztjáról, akkor sem szakítja meg kapcsolatát sem a külüggyel, sem a kormánnyal. Ennek részleteit azonban nem akarta elárulni.

A tárca új vezetője kérdésre válaszolva azt mondta, át kell gondolni a határon túli magyarokkal való kapcsolatot.

Göncz Kinga közölte: ez nem a Magyar Állandó Értekezlet felszámolását jelenti, hanem azt, hogy újra kell gondolni a rendszert.

A kapcsolatokat eredményesebbé kell tenni, kihasználva az európai uniós tagsággal járó előnyöket.

Göncz Kinga azt is elmondta, hogy számít elődje segítségére.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Az InfoRádiót több hallgató is arról értesítette, hogy januárban és februárban sem postán, sem applikáción keresztül nem kaptak gázszámlát az MVM-től. Az érintettek azt állítják, hogy tájékoztatást sem kaptak az okokról.

A Bayern lezárta az olaszok szezonbeli BL-szereplését, a visszavágó csak formalitás

A Bayern München formalitássá tette az Atalanta elleni hazai visszavágót (6–1), az Atletico Madrid jelentős előnyt szerzett a Tottenham ellen (5–2), a Newcastle döntetlent játszott a Barcelonával szemben (1–1).
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×