Infostart.hu
eur:
356.79
usd:
312.1
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

A Fidesz belső konfliktusai

A Fidesz frakcióigazgatója szerint pártja belső konfliktusai abból adódnak, hogy hajszálnyira elveszítették a választásokat. Répássy Róbert az InfoRádióban azt mondta: a vereséghez az is hozzájárult, hogy ellenzékiként kevesebb pénzzel rendelkeztek, mint a kormányoldal.

A Fidesz előtt azonban nagy perspektíva van, ezt a következő négy évben bizonyítani is fogja - jelentette ki a politikus.

A Fidesz a gazdaság valódi állapotáról is szeretne képet kapni a kormányprogram vitáján. Répássy Róbert kijelentette: a leendő kormánynak az elmúlt négy évért is vállalnia kell a felelősséget.

A fideszes politikus közölte: pártja szeretné tudni, pontosan milyen intézkedésekhez kér felhatalmazást a kormányprogram vitáján a kabinet.

Hozzátette: egyebek mellett ki kell derülnie, milyen adóemeléseket tervez a kormány és az mely társadalmi csoportokat érinti hátrányosan.

A kormányprogram kétnapos vitája a kijelölt miniszterelnök expozéjával kezdődik csütörtökön a parlamentben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Bár van már némi javulás, sokszor már az első kérdésekre leveszik a gyerekek fotóit, de ismét arra hívta fel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a közösségi médiát politikai célokra is használó szervezeteket és természetes személyeket, hogy ne tegyék közzé kiskorúak személyes adatait vagy képmását. A témáról Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke beszélt az InfoRádióban.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×