Infostart.hu
eur:
366.09
usd:
312.95
bux:
135959.67
2026. április 23. csütörtök Béla

Árvízvédelmi készültség több folyón

Áradnak a folyók Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a határon túli területeken megkezdődött hóolvadás miatt.

A Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője elmondta: a Tisza felső szakaszán - Tivadartól lefelé - a legmagasabb, harmadfokú a készültség.

Bodnár Gáspár közölte: a Tisza vize Vásárosnaménynál 133, Tiszabercelnél pedig 109 centiméterrel nőtt az elmúlt 24 órában.

A Kraszna a romániai Domahidánál már tetőzött, az ágerdőmajori határszelvényben is tetőzés várható, lejjebb, Kocsordnál viszont tovább emelkedik a folyó vízszintje.

A Szamos és a Túr is tetőzött már a csengeri határszelvényben, de az alsóbb szakaszon még árad.

A Hortobágy-Berettyó felső szakaszán harmadfokú, a Körösökön és a Tisza középső szakaszán, valamint a Zagyván elsőfokú a védekezés.

Az országban jelenleg összesen 624 kilométeren van árvízvédelmi készültség.

Címlapról ajánljuk
Szombathelyi azbeszt-veszélyhelyzet: a Greenpeace szerint Sopron is veszélyben lehet

Szombathelyi azbeszt-veszélyhelyzet: a Greenpeace szerint Sopron is veszélyben lehet

A Greenpeace Magyarország szerint az osztrák bányákból származó azbesztpor nemcsak Szombathelyet fenyegetheti, hanem Sopront, sőt több más nyugat-magyarországi települést is. Simon Gergely, a környezetvédő szervezet vegyianyag-szakértője azt mondta az InfoRádióban, hogy ez lehet az eddigi legnagyobb azbesztszennyezés Magyarországon.

Elemző: a Tisza-kormánynak be kell avatkoznia a költségvetésbe

Többéves csúcsra erősödött a forint az országgyűlési választásokat követően, és ezzel párhuzamosan évek óta nem látott mélypontra estek a magyar hosszú hozamok, vagyis egyelőre piaci sikere van a rövidesen megalakuló Magyar Péter-kormánynak – mondta az InfoRádióban a Portfolio elemzője, Beke Károly.
inforadio
ARÉNA
2026.04.23. csütörtök, 18:00
Szabó Olivér Norton
fizikus, csillagász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×