Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus

Államtitkár és kórházi felügyelő egyszerre?

A Fidesz arra kéri Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, hogy indítson összeférhetetlenségi eljárást Arató Gergely, az oktatási tárca politikai államtitkára ellen.

Wintermantel Zsolt fővárosi fideszes képviselő elmondta: Arató Gergely államtitkári tisztsége nem egyeztethető össze a fővárosi fenntartású Bajcsy-Zsilinszky Kórház tulajdonosi felügyelőtanácsában betöltött tagságával.

Az ellenzéki képviselő szerint a kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról és felelősségéről szóló 1997. évi törvény szerint további munkavégzésre irányuló jogviszonyt az érintett kör nem létesíthet.

Pénzt is kap érte

Hozzátette: Arató Gergely ezt a tevékenységet munkavégzésként folytatja, amiért díjazásban részesül, tehát a törvény szerint két tisztsége összeférhetetlen.

Wintermantel Zsolt emlékeztetett: a törvény szerint a miniszterelnök kezdeményezésére a köztársasági elnök mondja ki az összeférhetetlenséget, ha azt az érintett államtitkár 30 napon belül nem szünteti meg.

Arató Gergely, az oktatási tárca politikai államtitkára szerint a törvény meghatározza azokat az eseteket, amelyek összeférhetetlenek, de ezek között a kórházi felügyelő tagság nem szerepel.

Címlapról ajánljuk
Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Nagyon is létezik gasztroturizmus – mondta Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában, és felhívta a figyelmet újonnan összeállított gasztroséta helyekre. Beszélt arról is, hogy a hozzánk látogató külföldiek hetven százaléka milyen ételt keres, és hogy leáldozik-e a fine dining csillaga. Megtudhattuk tőle azt is, miért „házasítják” a japán és a perui konyhát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 08:35
×
×
×
×